Žižkovské Atrium zve na vernisáž výstavy Jiřího Matějů s názvem Iluze náhody

Příspěvková organizace za Trojku pořádá pro veřejnost vernisáž výstavy významného výtvarníka Jiřího Matějů s názvem THE ILLUSION OF RANDOMNESS / ILUZE NÁHODY. Vernisáž se koná v galerii Atria na Žižkově (Čajkovského 12) ve čtvrtek 10. 10. od 18.00. Kurátorem výstavy je Petr Vaňous.

Jiří Matějů patří mezi solitérní autory, jejichž dílo nelze jednoznačně zařadit, ani generačně, ani podle předem stanovených estetických kategorií či norem. Autor vnímá obraz jako vysoce komplexní médium, které svou povahou vytváří závažnou „vizuální událost“. Inspiruje se výzkumem a dílčími výsledky kvantové mechaniky. Vytváří obrazy, které se vyhýbají zvěcňování, ale které přes svou geometrizující formu nepovažuje za abstraktní. Obraz vnímá především jako „vizuální událost“. Autor studoval 1988-94 studium na Akademii výtvarných umění v Praze, diplomoval v malířském atelieru prof. Bedřicha Dlouhého. Na akademii působil několik let jako asistent a  má na kontě mnoho významných výstav. Odborníci tvrdí, že se v autorově díle promítá i jeho předchozí studium na ČVUT.

Výstava potrvá až do 10. 11. 2019, galerie je otevřena vždy v úterý od 11.00 do 21.00, od středy až do soboty od 15.00 do 19.00.

Atrium - Mateju_říjen_2019