Žižkov meets jazz nabídne pravou jazzovou podívanou

Předposlední listopadový víkend je zasvěcen hudební improvizaci předních mistrů jazzového světa. Festival Žižkov meets jazz se bude konat na čtyřech známých a s kulturními akcemi již tradičně spojovaných místech.

žižkov meets jazz 2018V pondělí 19. 11. vystoupí v Atriu na Žižkově od 19:00 hodin BENNY LACKNER TRIO a INVISIBLE WORLD (www.invisibleworldmusic.com). O den později, 20. 11., zahrají od 19:00 hodin v Galerii pod radnicí na Havlíčkově náměstí JOSEF KOLO 7TET (www.petrkalfus.com/projects) a ve středu 21. 11. 2018 se v 17:00 hodin budete moci zaposlouchat do jazzových rytmů v podání PRIME TIME VOICE (www.prime-time-voice.com), kteří vystoupí k KC Vozovna. Na závěr letošního festivalového ročníku jsme pro vás připravili skutečnou hudební lahůdku: 23. 11. od 19:00 hodin v hospodě U Vystřelenýho oka odehraje svůj koncert jedinečný DOBRÉ RÁNO BLUES BAND (www.dobreranoblues.cz).

Jazzu zdar a těšíme se na vás na letošním ročníku Žižkov meets jazz.

Žižkov meets jazz 2018

po 19.11.2018 – 19:00    Atrium    Vstupné: zdarma

 • Tomáš Liška & Invisible World (CZ/SRB/TUR) https://invisibleworldmusic.com
  Obsazení: Tomáš Liška - kontrabas, Nikola Zarić (SRB) - akordeon, Efe Turumtay (TUR) - housle

Video:

"Neviditelný svět” Tomáše Lišky je naprosto ojedinělým výkřikem v české hudbě. Vyzrálá autorská hudba mísí prvky jazzu, komorní hudby a worldmusic z jihomořských a jihovýchodních oblastí našeho kontinentu.

Namísto sólových exhibic předkládá hudbu průzračně čistou i jasně čitelnou a nechává ze sebe plynout bohatou paletu nálad, vycházející ze silných melodií, kolem nichž hráči elegantně plachtí uvolněnou improvizací. Tak lehce muzika působí.

Kapela Invisible World vystupovala na jazzových a world music festivalech v Evropě, Africe a Japonsku. Za zmínku stojí ocenění Audience Award na mezinárodní hudební konferenci Ostrava Music Crossroads a pozvání na prestižní festival Rytmo v Budapešti.

Efe Turumtay (housle) pochází z Istambulu, Nikola Zarić (akordeon) ze Srbska a Tomáš Liška (kontrabas) tyto hudebníky postupem času potkává na svých hudebních cestách po celém světě a nepřestává hledat zajímavé interakce nástrojů a kultur, které vezmou posluchače a jeho samotného za srdce.

 • BENNY LACKNER TRIO www.bennylackner.com
  Lackner-Liška-Hobzek (DE/CZ), modern piano jazz špičkové úrovně
  Benny Lackner (DE) – klavír, Wurlitzer, Nordlead 2, iPad a notebook, Tomáš Liška – kontrabas, Tomáš Hobzek – bicí

  Pianista Benny Lackner získal bakalářský titul pod vedením Charlie Hadena. V letech 1997-1998 studoval soukromě u svého mentora, pianisty Brada Mehldaua. Vystupoval na mnoha renomovaných jazzových festivalech včetně North Sea, Montreux a Monterey. Žije střídavě v Berlíně a New Yorku, kromě své úspěšné sólové dráhy má i duo a trio. Jeho poslední koncerty zahrnovaly společná pódia s Johnem Scofieldem, má za sebou turné doslova po celém světě. Bennyho pianový zvuk je přímým důsledkem vlivu Keitha Jarretta, Ahmada Jamala, Brada Meldhaua, Billa Evanse, Radiohead, Brahmse a Chopina. Kromě vlastních chytlavých skladeb hraje Lackner i cover verze písniček Björk, Jimiho Hendrixe a Blondie. Důležitý je i vliv jazzových velikánů: Minguse, Monka a Gerschwina.

Video:


út 20.11.2018 – 19:00  Vstupné: zdarma    
POZOR - ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ – GALERIE TOYEN, MILEŠOVSKÁ 846/1

 • Josef Kolo 7tet
  Petr Kalfus - Marcel Bárta - Dan Šoltis - Rastislav Uhrík
  Josef Kolo 7tet je paradoxně kvarteto významných českých a slovenských jazzových hráčů, kteří již pojmenováním svého projektu dávají najevo náklonnost k avantgardě a humoru v hudbě. Zvuk tohoto souboru bez harmonického nástroje vzniká prolínáním polyfonních linií dvou tenorsaxofonů (Petr Kalfus a Marcel Bárta) a interakce svébytné rytmické sekce, kterou tvoří kontrabasista Rasťo Uhrik a bubeník Dano Šoltis. Jejich hudba je zčásti komponovaná, ale velkou měrou také improvizovaná, což vytváří prostor pro to, aby každý koncert byl neopakovatelným hudebním zážitkem.


st 21.11.2018 – 17:00    KC Vozovna    Vstupné: zdarma    

 • Prime Time Voice www.prime-time-voice.com
  Vokální trio půvabných dam s doprovodem akustického jazzového tria nabízí repertoár, jehož základ tvoří   filmové melodie napříč žánry (i napříč světem) v časovém rozpětí " od Andrews Sisters až po Chicka Coreu " - to vše v jednolitém a originálním jazzovém arranžmá.

pá 23.11.2018 – 19:00    U Vystřelenýhlo Oka    Vstupné: zdarma

 • Dobré ráno Blues Band www.dobreranoblues.cz
  Dobré ráno blues band je česko-americké trio, hrající akustickou hudbu inspirovanou mississippským blues, country-blues a bluegrassem.

  Na hudební scéně působí od roku 2012 a za dobu své existence má odehráno přes 1000 koncertů napříč Evropou ( např. Frankfurt Musikmesse, Holy Grail Guitar Show v Berlíně, Blues and Boogie v Ludwigsburgu, nebo Stadtwalk v Germersheimu ). V roce 2018 jako jediná kapela z České republiky reprezentovala svou zemi na mezinárodním festivalu European Blues Challenge v Norsku. K další úspěchům patří účinkování v České televizi se skupinou Kašpárek v rohlíku, nebo evropské turné s americkým kytaristou Alexem Schultzem.

  Dobré ráno blues spolupracuje s hudebním vydavatelstvím Galén, nahrálo tři alba (Live, Bluesgrass a Blues before breakfast),
  která jsou výborně hodnocena odbornou kritikou i širokou veřejností. Poslední album Blues Before Breakfast se zařadilo mezi tři nejprodávanější bluesová alba v České republice. Koncerty Dobré ráno blues bandu jsou známé energií nabitou show, hravostí a bravurními instrumentálními výkony.

  Napsali o nás:
  • "Raketa AC/DC na mississippské palivo." ( Nový populár )
  • "Dobré ráno blues band zní autenticky, ryze a zemitě. Má tah jak rozvodněná Mississippi." (Rock a Pop)
  • "Přestože Dobré ráno blues band tvoří tři hudebníci, po celou dobu poslechu působí jejich nasazení a zvuk, jako kdyby měla kapela nejméně o dva členy více. Aranže skladeb se sympaticky drží akustické podoby, kde vyznívá veškerý hudební um i dravá technika takzvaně od podlahy." ( Musicweb.cz )

Video: