V Galerii pod radnicí jsou vystaveny fotografie „sametového“ Žižkova

Do 29. listopadu můžete navštívit výstavu „Sametový Žižkov… svobodomyslný a nezkrotný“, která zachycuje Prahu 3 před více než 30 lety.

edit4Fotografie zachycující Žižkov v jeho syrovosti zavedou návštěvníky do doby „sametové“ revoluce, kdy naše země prožívala politickou, ekonomickou, společenskou i kulturní změnu. Padl komunistický režim v tehdejším Československu a vláda jedné strany byla u konce.edit2

Na snímcích je Praha 3 znázorněna v celé své svobodomyslné malebnosti. Osobnosti Listopadu 1989 tu jsou zachyceny nejen během legendárního projevu na Škroupově náměstí v roce 1988, ale i v náhodných okamžicích (Václav Havel s „žižkovskou lumpačkou“ Olgou, návštěva v Divadle Járy Cimrmana).

edit5 Černobílé snímky ukazují Žižkov v jeho zapomenutých zákoutích, na druhou stranu je tu vidět i konec asanace, které podlehly mnohé pavlačové domy.

Kapely Půlnoc nebo Našrot byly častými hosty v místních klubech. Kdekoho pobaví obálka hudebního časopisu Rock & Pop s kapelou Orlík, která se zde na Žižkově za tím účelem fotila.

Výstava zahájila oslavy 30. výročí sametové revoluce, které budou probíhat po celý listopad.

Otevírací doba v Galerii pod radnicí (Havlíčkovo náměstí 9): po a st 8:00 – 18:00, út a čt 8:00 – 16:00, pá 8:00 – 14:00.