Veletrojka pro všechny generace

Získat přehledně, na jednom místě a během jediného odpoledne informace o pestré nabídce sociálních a návazných služeb v Praze 3 měli možnost všichni zájemci, kteří navštívili další ročník Veletrojky.

Veletrh služeb se tradičně konal na náměstí Jiřího z Poděbrad. Veřejnosti se představily desítky organizací zaměřených na služby pro rodiny DSC_0354001 s dětmi, seniory, zdravotně handicapované, pacienty nebo pečující. Na jednotlivých stáncích se lidé mohli konkrétně dotazovat zástupců jednotlivých organizací, sbírat informace nebo se jenom zorientovat v nabídce, ať již šlo o problematiku péče o seniory, pomoc v těžké životní situaci nebo o aktivity rodinných klubů.

DSC_0361001Pořadatelem veletrhu byla jako každoročně městská část Praha 3. „Veletrojka je součástí strategie informování o službách podporovaných městskou částí. Návštěvníkům ukazuje bohatost a rozsah služeb, které pro ně na Praze 3 v sociální oblasti fungují. Akce především nabízí příležitost organizacím představit se vlastní formou, aleDSC_0369001 otevírá dveře i užší spolupráci organizacím navzájem,“ vysvětlil účel přehlídky služeb místostarosta pro sociální oblast David Gregor (ČSSD).

Doprovodný kulturní program nalákal nejen návštěvníky veletrhu, ale i náhodné kolemjdoucí. Ti mohli zhlédnout hudební a taneční program, vystoupení divadelního souboru Regiment nebo si v rámci autorského čtení poslechnout příběhy pro děti od spisovatele Pavla Vrány. Děti se zabavily na stáncích rodinných klubů, které pro ně připravily rukodělné dílničky. Pro hladové a žíznivé návštěvníky nechyběly stánky s občerstvením.

                                                                                                                                                                          Text a foto Katka Maršálová