Také za dětmi z rodin v nouzi zavítal Mikuláš s nadílkou

Mikulášské nadílky pro děti ze sociálně znevýhodněných a pěstounských rodin připravila ve spolupráci s odborem sociálních věcí úřadu třetí městské části rodinná centra Nová Trojka a Paleček. Odbor sociálních věcí také zorganizoval návštěvu Mikuláše v Paláci Akropolis.

243254_120534_IMG_20141206_131558.jpgV Nové Trojce v sobotu 29. listopadu děti vítala rozverná čertice se svojí pekelnou ale i nebeskou družinou. Děti pod její taktovkou musely splnit řadu úkolů a připravit se tak na příchod úctyhodného Mikuláše, který jim předal tolik očekávanou nadílku. V rodinném centru Paleček se vánoční posezení s divadelním představením a vánočními dílnami chystá na pondělí 15. prosince.

243258_120535_IMG_8245.jpgMikulášskou nadílku pořádá pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí každoročně také odbor sociálních věcí úřadu tradičně v Paláci Akropolis. Ta letošní se uskutečnila v sobotu 6. prosince a děti i dospělé kromě Mikuláše, dvojice čertů, anděla a nezbytné nadílky potěšilo vystoupení romského folklorního souboru Marcinovci s tanečním souborem Jagory, magické triky kouzelníka Grina i hudebních formací United Gipsy Crew a Gipsy Spirit.