Praha 3 má Strom seniorů

V pondělí 14. května vysadili senioři z Prahy 3 společně se zástupci radnice místostarosty Ivanem Holečkem a Davidem Gregorem (oba ČSSD) v parku na Olšanském náměstí Strom seniorů.

Dobrý nápad vzešel od Základní organizace Seniorů České republiky v Praze 3 a na trojkové radnici se setkal s _DSC8542001příznivou odezvou. Ve spolupráci s Odborem životního prostředí bylo vytipováno vhodné místo a druh dřeviny (jírovec maďal – Aesculus hippocastanum).

Přítomné přivítal místostarosta Ivan Holeček a ocenil seniory za jejich aktivitu a podnětný nápad. Vyzdvihl rovněž vysokou úroveň spolupráce se Základní organizací Seniorů České republiky v Praze 3, Olšanská 7.

_DSC8488001Poté již nic nebránilo tomu, aby byl strom slavnostně vysazen. Pracovníci zahradnické firmy zajistili _DSC8491001odborné zasazení a přítomní senioři a oba místostarostové nakonec přiložili ruku k dílu a strom zasypali zeminou.

Vladimíra Kalfusová ze Základní organizace Seniorů České republiky v Praze 3 při této příležitosti řekla: „Jsem ráda, že zde máme svoje místo, svůj strom, u kterého se můžeme scházet. A děkuji radnici, že nám vyšla v naší snaze mít na Trojce strom, vstříc“.

Místostarosta David Gregor upozornil na skutečnost, že výsadbou stromu tato akce nekončí a ujistil seniory, že v průběhu měsíce bude u stromu umístěna i odpočinková lavička, tak aby u svého stromu mohli senioři posedět a popovídat si.

                                                                                                                                                                                                                           

Text: Jan Dvořák, foto: Radko Šťastný

 

Jírovec maďal (Aesculus hippocastanum, také kaštan koňský). Plodem jírovce je kaštan, který je až 6 cm veliký. Kaštany jsou obsaženy v zelených ostnatých pouzdrech, kde se nacházejí 1 až 3 kusy. Kaštan původně pochází z Balkánu, z Řecka a dalších dříve jugoslávských zemí. Pěstování kaštanu jako okrasné dřeviny je určeno hlavně do parků a uličních prostor. V lesích slouží jako potrava pro zvěř.

 

 

Fotogalerie