Fresh senior festival podruhé

Ve středu 19. září se na náměstí Jiřího z Poděbrad uskutečni druhý ročník Fresh senior festivalu.  

Program plný skvělé hudby a zajímavých informací se rozběhl úderem třinácté a vyplnil celé odpoledne. Cílem Fresh senior festivalu je nabídnout kvalitní program seniorům i všem dalším návštěvníkům, kteří mají chuť a čas se na chvíli zastavit a zpestřit si tak den o nevšední a zajímavou podívanou, dozvědět se informace zaměřené na pozitivní stárnutí, a třeba si i zatancovat a zazpívat s účinkujícími. DSC_0018001

Nejen seniory zaplněné prostranství pozdravili společně starosta Alexander Bellu, farář Jan Houkal a za pořadatele Vladana Rýdlová ze spolku Porte.

"Jsem rád, že nepatříte mezi ty, kteří jsou zavřeni doma a žijete svůj život aktivně. Já osobně i celá městská část si vás vážíme a děláme vše pro to, aby prostředí na Trojce bylo co DSC_0064001nejpříjemnější. Fresh senior festival, který je již podruhé místem setkávání, diskusí a přátelství patří mezi ty akce, které k tomu přispívají," řekl starosta.

Farář Houkal popřál všem pěkné odpoledne plné zážitků a vybídl účastníky, aby na chvíli opustili stín kostela a přišli i dovnitř. "Je nám tu dobře, protože v panu starostovi i panu farářovi máme opravdu dobré patrony," dodala Vladana Rýdlová.

Odpolední program přinesl nejen koncerty populárních kapel Patroly Šlapeto a Yo Yo Band, ale i vystoupení samotných seniorů. Festival si tak nápaditou a rozmanitou nabídkou pořadů kladl za cíl připomenout důležitý postoj k pozitivnímu přístupu k životu, který rozhodně není limitován věkem. 

text: Jan Dvořák, foto: Radko ŠťastnýPROJEKT FRESH SENIOR
Zdravé a spokojené stárnutí je procesem, na kterém se vedle individuálních okolností a širšího společenského nastavení nezanedbatelnou měrou podílí komunitní zakotvení jedince. Projekt Fresh senior svými aktivitami podporuje široké spektrum oblastí života seniorů a díky tomu je již od roku 2012 hodnotnou součástí komunitního zázemí občanů hlavního města Prahy.
Dlouhodobému fungování projektu Fresh senior nabízí dostatek zkušeností pro zformování jasných cílů. Pravidelná setkávání a interakce přímo se seniory nám pak dávají dostatek kvalitních podnětů pro tvorbu konkrétních programů. Projekt Fresh senior se skládá z šesti aktivit: Fresh senior klub, Vitalita Fresh senior, Akademie Fresh senior, Fresh senior kurzy a poradny, Fresh senior festival a Fresh senior divadlo.

Fotogalerie