Vítejte na Jarově, zaznělo první školní den

Čtvrtého září se opět po prázdninách otevřely brány našich škol, aby přivítaly žáky i nové zaměstnance ve školním roce 2017/2018.

IMG_9927S úsměvem na tváři i s posmutnělou náladou usedaly děti po dvouměsíčním volnu do školních lavic i v Praze 3. ZŠ a MŠ Jarov se zaměřila hlavně na prvňáčky, které rodiče doprovodili  poprvé do školy a ti zvědavě okukovali nové prostředí i spolužáky. Slavnostně je v atriu školy přivítalo nejen vedení školy a třídní učitelky, ale také zástupci Prahy 3 v čele se starostkou Vladislavou Hujovou a radní pro školství Jaroslavou Sukovou.  IMG_9964

„Vítejte na Jarově, všem školákům přejeme krásný den i úspěšný začátek školního roku. Prvňáčkům přejeme aby se jim ve škole líbilo, rodičům a prarodičům pak pevné nervy, aby vše dobře zvládli,“ zaznělo během slavnostního proslovu starostky Hujové. Od 1. třídy je výuka se zaměřena především na individuální přístup, kdy pedagogové zohledňují pracovní tempo žáků nebo poskytují bezprostřední pomoc dětem při řešení problémů. 

IMG_9906ZŠ a MŠ Jarov vstupuje do nového školního roku s několika novinkami. Otevřely se  nově  zrekonstruované prostory v přízemí, kde se nachází nová moderní kuchyň s jídelnou, počítačová a jazyková pracovna, sauna, třída školní družiny, žákovská knihovna i zázemí programu EATS. V suterénu byla vybudována sauna, kterou budou moci využívat i žáci ostatních škol z Prahy 3.

                                                                                                                                   Jan Dvořák

                                                                                                                    Foto: Radko Šťastný