Vánoční tržnice ZŠ náměstí Jiřího z Poděbrad pomáhá charitě

V ZŠ náměstí Jiřího z Poděbrad se 13. prosince konala tradiční vánoční tržnice, jejíž výtěžek pomáhá seniorům, nemocným, ZOO, ale je určený i na charitativní pomoc chlapci v Ugandě.

_MG_3892Chodby v ZŠ náměstí Jiřího z Poděbrad byly plné lavic se zbožím k prodeji. K dostání byly adventní věnce, svíčky, cukroví, stromečky, ozdoby, zkrátka sortiment s tématikou Vánoc. Žáci základní školy na Jiřáku opět nabízeli rodičům a přátelům školy nadílku, kterou by podpořili nadaci Světluška, nemocnici Motol, Dobrého Anděla, dětský domov v Dolních Počernicích, domov důchodců, nebo adopci zvířátka v Zoo Praha. Škola také dlouhodobě pomáhá chlapci z Ugandy._MG_3920

„Na výrobě a prodeji se podílely všechny třídy. Rád bych také poděkoval všem svým kolegům, kteří se na akci podíleli a připravovali vánoční program. Myslím, že si vystoupení pěveckého sboru paní učitelky Simony Šilhánkové, flétnistů pod vedením paní vychovatelky Jany Vosické, malých zpěváčků kolegyň Nikoly Horváthové a Naděždy Kolářové všichni moc užili,“ uvedl ředitel školy Pavel Sommer.

Celkový čistý výtěžek určený na charitu je 57.263,-Kč.