Studenti a pedagogové zapojení do projektu Comenius zavítali i na žižkovskou radnici

Studenty a učitele ze sedmi evropských zemí přivítala v pondělí 4. listopadu v Obřadní síni radnice zástupkyně starostky pro oblast školství Miroslava Oubrechtová. Studenti a jejich pedagogové se účastní studijního pobytu v rámci projektu Comenius.

196824_93735_comenius3.jpg

Program Comenius, který je součástí Programu celoživotního učení, se zaměřuje na předškolní a školní vzdělávání. Grantovými prostředky podporuje mezinárodní spolupráci mateřských, základních a středních škol v Evropě a podporuje také spoluprácijejich zřizovatelů.

196821_93733_comenius2.jpg

Program dále podporuje aktivity umožňující žákům starším 15 let, studentům vysokých škol pedagogického zaměření a pracovníkům ve vzdělávání účastnit se studijních pobytů, stáží, či kurzů.

Hostitelskou školou je až do pátku 8. listopadu Základní škola Lupáčova. „Projekt, který na škole realizujeme, se jmenuje  Europe beyond borders  (Evropa nemá hranice). V našem případě se uskuteční šest partnerských setkání po různých zemích Evropy,“ přibližuje ředitel ZŠ Lupáčova Milan Hausner.  „K přihlášení do projektu nás přivedl zájem podpořit výuku jazyků, dát žákům možnost poznávání nových zemí a konečně i možnost propagovat školu a Českou republiku v zahraničí,“ dodává ředitel Hausner.