Radnice patřila vítězům školních soutěží o Pohár starosty Hartiga

Celoroční klání škol a víceletých gymnázií z Prahy 3 o putovní Pohár starosty Hartiga vyvrcholilo ve středu 18. června vyhlášením vítězů v obřadní síni žižkovské radnice. Nejcennější trofeje za vítězství ve vědomostních a sportovních soutěžích si odnesly ZŠ nám. Jiřího z Poděbrad, ZŠ Jeseniova a ZŠ Lupáčova.

223288_109079_jeseniova.jpg

Letošní ročník soutěže o putovní trofej pojmenovanou po bývalém starostovi Žižkova Karlu Hartigovi byl rozdělen do tří samostatných oblastí. Školáci a ve výsledku tedy i školy měřili síly jednak ve vědomostních soutěžích, jednak v soutěžích sportovních a samostatnou kategorii pak tvořili soutěže pro první stupeň základních škol. Vítězové jednotlivých kategorií si pak kromě putovních trofejí a diplomů odnesli také šeky na 30 000, 20 000 a10 000 korun.

223283_109078_lupac.jpg

Skleněnou plastiku ze sklářské dílny v Železném Brodě nakonec za nejlepší výsledky ve vědomostních soutěžích získala ŽŠ Lupáčova, druhé místo v této kategorii pak obsadilo Gymnázium Karla Sladkovského a bronz připadl ZŠ a MŠ Chmelnice.

Vyhlášenou sportovní líhní je nejen v Praze 3 ZŠ Jeseniova a tak není divu, že si právě žáci této školy odnesli spolu s další skleněnou plastikou první místo v kategorii sportovních soutěží, na druhém místě skončila ZŠ Pražačka a třetí pak Gymnázium Karla Sladkovského.

223324_109080_oubrecht.jpg

Třetí a poslední skleněný artefakt si z radnice odnesl vítěz soutěže pro první stupně základních škol, jímž se tentokrát stala ZŠ nám. Jiřího z Poděbrad, druhé místo obsadila ZŠ Lupáčova a třetí skončila ZŠ Jarov.

 Přehlídka vítězů, kteří v obřadní síni převzali z rukou zástupkyně starostky pro oblast školství Miroslavy Oubrechtové ocenění za individuální úspěch v matematických, jazykových či dějepisných soutěžích, byla samozřejmě mnohem širší. Kompletní výsledky se jmény všech účastníků jsou k dispozici na webu DDM Ulita, který soutěž ve spolupráci s Prahou 3 dlouhodobě organizuje/souteze-pro-skoly/bodovani.

„Jednotlivým účastníkům soutěže bych chtěla poblahopřát k dosaženým úspěchům a také k tomu, aby si svá ocenění jaksepatří užili. A vám všem pak přeji, abyste si užili opravdu pěkné prázdniny, na které už určitě všichni čekáte,“ rozloučila se s přítomnými školáky a jejich učiteli Miroslava Oubrechtová.