Pohár Hartiga zůstává v Lupáčovce

V celoroční soutěži Pohár starosty Hartiga základních škol v Praze 3 obhájili loňské prvenství žáci ze ZŠ Lupáčova, druhé místo patří ZŠ Jiřího z Poděbrad a na třetí příčce se umístily děti z Jesenijky.

O pohár Hartiga

Do celkového skóre celoročního školního klání se započítávají výsledky z uměleckých soutěží - z Pražského poetického setkání a Pražské snítky, ale také ze sportovních disciplín, kde žáci získávají body z přespolního běhu, plavání, stolního tenisu, minifotbalu, florbalu, basketbalu, volejbalu, přehazované a Poháru rozhlasu. Svoji kategorii mají i žáci prvního stupně základních škol, kteří soutěží v běhu, plavání, florbalu, fotbalu a atletickém trojboji. Dále se do finálního bodování počítají také umístění z matematické olympiády, divadelní přehlídky a dopravní soutěže.

Slavnostního vyhlášení na žižkovské radnici se v úterý 12. června zúčastnily děti ze všech škol, převzaly zde také diplomy a ceny za umístění v individuálních soutěžích. Vyhodnocena byla také soutěž Za kapkou rosy, ze které si odnesla ocenění hned desítka úspěšných řešitelů.

Školáci z Lupáčovky měli letos opravdu úspěšnou sezonu, z pěti možných pohárů si jich z Obřadní síně žižkovské radnice odnesli čtyři, první místo v uměleckých soutěžích vybojovala Základní škola náměstí Jiřího z Poděbrad. Společně s pohárem pojmenovaným po prvním žižkovském starostovi si vítězná škola odnesla také šek na 50 000 korun, za umístění na stříbrné příčce patří školákům z Jiřáku  30 000 a do Jesenijky putovalo 20 000 korun.