O pohár Františka Josefa I. se bojovalo popáté

 

Při příležitosti oslav Povýšení Žižkova na město se ve čtvrtek 31. května na stadionu Viktorky Žižkov uskutečnil již pátý ročník tradičního fotbalového turnaje, pořádaný městskou časti Praha 3.

I letos byly k turnaji o putovní pohár Františka Josefa I. přizvány vzdělávací instituce ze sousední Prahy 2. V kategorii mateřských škol se IMG_0249 představil výběr U Zásobní zahrady, v turnaji prvních a druhých tříd základních škol si účast z loňského roku zopakoval celek ZŠ U sv. Štěpána.

Navzdory horku hráči sršeli energií a do každého zápasu vstupovali s nadšením. Na tribuně pak nechyběli diváci, kteří zejména v případě mateřských školek dorazili v sympatickém počtu a po celou dobu své kamarády hnali bouřlivým fanděním a potleskem kupředu za skvělým výsledkem.

Na pořadí samozřejmě nakonec nezáleželo, důležitá byla účast, pro každého z hráčů městská část připravila dárkovou tašku plnou odměn včetně pamětní medaile, kterou malí fotbalisté převzali z rukou místostarosty Jana Materny a Miroslava Fabíka, předsedy komise pro tělovýchovu a sport.

Vítězství v turnaji mateřských škol obhájil výběr mateřské školy Jeseniova 98, v kategorii základních škol letos triumfoval celek ze ZŠ nám. Jiřího z Poděbrad.                                                                                                                                 


Výsledky turnaje mateřských škol                                                           IMG_0412

1. místo Jeseniova 98
2. místo J. z Lobkovic
3. místo Jeseniova 4, 6
4. místo Libická
5. místo Sudoměřská
6. místo U Zásobní zahrady
7. místo Na Smetance
8. místo Vozová
9. místo Na Vrcholu

 

Výsledky turnaje prvních a druhých tříd základních škol                              IMG_0356

1. místo ZŠ nám. Jiřího z Poděbrad
2. místo ZŠ Chmelnice
3. místo ZŠ J. z Lobkovic II
4. místo ZŠ Chelčického
5. místo ZŠ J. z Lobkovic I
6. místo ZŠ Jaroslava Seiferta
7. místo ZŠ Cimburkova