Nový školní rok v nové školce

Třetího září se pro šedesát dětí otevřela mateřská škola, která vznikla v rámci rezidenčního projektu Tulipa Třebešín na náklady developera, který ji věnoval městské části.

DSC_0595Slavnostního otevření se kromě samotných dětí, jejich rodičů a zaměstnanců  zúčastnila i zastupitelka Lucie Vítkovská (ODS). Nová školka je začleněna do stávajícího systému školek jako detašované pracoviště Mateřské školy nám. Jiřího z Lobkovic. Bude sloužit jak novým obyvatelům Prahy 3, tak i těm, kteří tu již dlouhodobě žijí.DSC_0587

Po přestřižení pásky u vchodu vyzdobeného balónky, se děti rychle rozběhly do svých tříd, které voněly novotou a taktéž novými hračkami, kterými je vybavila Praha 3.

DSC_0585Budova školky se skládá ze tří modulů. Každý modul je určen pro dvacet dětí a obsahuje hernu, šatny a umývárny. Čtvrtý modul je servisní a slouží jako zázemí pro personál a přípravu jídla. K útulnému prostředí přispívá hrášková a růžová barva tepelně izolačního PVC, které je položeno v hernách. Školka má také vlastní zahradu. 

Jde o první realizovaný projekt spolupráce s developery. V projektu Tulipa Třebešín se počítá s převážně mladými rodinami. Návrh stavby byl od počátku koordinován s městskou částí tak, aby  místní rezidenti měli k dispozici kompletní občanskou vybavenost.

Jan Dvořák

Foto: Kateřina Maršálová