Dobrovolnické práce v rámci projektu 72 hodin pomáhají v mateřské škole Buková

Žáci Střední odborné školy stavební a zahradnické se společně s mateřskou školou Buková přihlásili do celorepublikového projektu 72 hodin – Ruku na to!? Dobrovolnické práce na zahradě školy odstartovaly v pátek 11. října.

194669_92394__MG_9087.jpg

Projekt 72 hodin – Ruku na to!? znamená tři dny plné dobrovolnických aktivit po celé České republice, které probíhají od čtvrtka 10. do neděle 13. října. Kdykoliv během těchto 72 hodin a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celé republice pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Letos se do dobrovolnického projektu společně zapojila SOŠ stavební a zahradnická s Mateřskou školou Buková.

„Studenti z naší partnerské školy nám již od rána pomáhají s úpravou zahrady. Shrabávají listí z trávníků, zametají chodníky, ořezávají keře a přehazují kompost,“ popisuje ředitelka školky Janeta Benešová.

194687_92392__MG_9100.jpg

„Dnes tu dobrovolnickou činnost vykonávají žáci ze tří učebních oborů – truhlář, tesař a zahradník. Žáci ze zahradnického oboru se věnují i dekorativním pracím na školce, připravují její podzimní výzdobu,“ upřesňuje mistr odborného výcviku Radek Andrlík.

Projekt 72 hodin – Ruku na to! pořádá Česká rada dětí a mládeže. Letošní ročník „72 hodin“ je druhým v pořadí. Jeho patronkami jsou režisérka Alice Nellis a herečka Jenovéfa Boková.  Loni se do dobrovolnických prací zapojilo prostřednictvím 225 dílčích projektů přes 11 000 lidí.