Děti slavily svůj den na Pražačce

Tradiční Dětský den se uskutečnil v neděli 28. května na Pražačce. Akci plnou her a zábavy pořádá pravidelně městská část Praha 3.

web2Areál Pražačka se ve slunnou neděli otevřel rodičům a především dětem. Od rána se malí návštěvníci mohli připojit k aktivitám pro ně připraveným. Na děti čekala nejen řada sportovních, ale také vědomostních her. Mohly se též naučit různé tanečky, nebo se zdokonalit v mnoha rozličných činnostech v kreativních dílnách. Velmi oblíbená divadelní představení, uskutečněná divadélkem Fridolín, rozzářila dětské tváře, humorem i živým zpěvem.policie Objevil se i zajímavý a poučný doprovodný program. Městská policie Prahy 3 představila policejní výzbroj a výstroj, nechyběla ukázka služebních vozidel a motocyklů, což ocenily nejen děti, ale i rodiče. Myslivecký spolek svými vstupy poukázal na výcvik dravců, velmi poutavou formou přilákal nadšené diváky. Po celý den si děti mohly zařádit na vyhledávaných nafukovacích atrakcích.

DSC05851 Dětský den Prahy 3 ratolestem nabídl největší nafukovací autodráhu, ale i skákací hrad, či horolezeckou stěnu. Dětmi milované malování na obličej, focení ve fotostánku, občerstvení, to vše přinesl dětský den na Pražačce. Kdo měl chuť, ve velkém se prodávalo lahodné občerstvení rodičům i dětem, a letos poprvé návštěvníky přivítal muzikantský koutek, který ukázal hudební i rytmické nástroje. Skvělá akce, kterou si užili všichni, kdo se rozhodli strávit den na Pražačce.

Kristýna Dražanová