Atleti a atletky ze Sportovního klubu Jeseniova slaví další úspěchy

Na atletickém Mistrovství České republiky dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek, které se uskutečnilo 28. a 29. června v Třinci, se dařilo také zástupcům SK Jeseniova. Atleti ze žižkovského klubu výrazně uspěli také na pražských přeborech.

Mistrem České republiky juniorů v hodu oštěpem se s výkonem 65, 63 m stal oštěpař Jan Michalec. Úspěchu dosáhla i juniorka Jolana Šrámková v hodu diskem, když s výkonem 30,85 m obsadila šesté místo.

Dařilo se i dorostencům – pátou příčku v běhu na 400m s časem 51,40 obsadil Jan Musil. Šesté místo ve vrhu koulí patřilo Petru Kollerovi s výkonem 13,50 m. Sedmé místo v hodu oštěpem vybojoval Jakub Stanovský výkonem 50,13 m. V běhu na 300m překážek s časem 40,85 obsadil David Šimek osmé místo.

Na Přeborech Prahy v mládežnických kategoriích získali reprezentanti klubu 15 zlatých, 12 stříbrných a 12 bronzových medailí.

Vědět o sobě nechávají i bývalí členové SK Jeseniova. Na mezistátním utkání mužů a žen do 22 let - Česká republika, Slovinsko, Maďarsko, Polsko, které se uskutečnilo v sobotu 12. července v Ostravě, výrazně uspěl odchovanec z Jesenijky Jan Jirka, když vyhrál běhy na 100 a 200 metrů v časech 10,45 a 20,97. Jan Jirka byl i členem vítězné štafety na 4 x 100 metrů.

SK Jeseniova pořádá nábor dětí a mládeže ve věku od 11 do 17 let do oddílu atletiky. Informace naleznete na