Senioři na Trojce se mohou připojit do projektu Seniorská obálka

Díky iniciativě městské části se mohou senioři na Trojce připojit k projektu Seniorská obálka. Na jednom místě jsou tak k dispozici veškeré potřebné údaje, které mohou záchranným složkám usnadnit rozhodování v kritické situaci, popřípadě dotyčnému dokonce zachránit život.

ICE_karta_náhled_Stránka_1Na předtištěnou I. C. E. kartu (In Case of Emergency) vyplní senior základní údaje o svém zdravotním stavu, o svých alergiích, nemocech, lécích včetně dávkování a také kontakty na praktického lékaře a blízké osoby. Karta se pak v plastové obálce umístí na dobře viditelné místo v bytě – doporučuje se umístění na vnitřní straně vchodových dveří nebo na dveřích lednice.ICE_karta_náhled_Stránka_2

Karta Je dobře viditelná pro jednotky integrovaného záchranného systému, které v případě krizové situace vstupují do bytu a jsou o projektu poučeny. Může zasahujícím záchranářům pomoci v důležitých život ohrožujících situacích v rozhodnutí, jak postupovat při záchraně života. V případě naléhavé pomoci slouží karta jako cenný zdroj informací,“ oceňuje projekt Ministerstva práce a sociálních věcí Ondřej Rut, místostarosta pro sociální oblast. Nutné je samozřejmě uvedené údaje průběžně aktualizovat.

Karta bude k dispozici od 1. října, na který připadá Mezinárodní den seniorů. V rámci oslav přichystala Praha 3 pro seniory na celý týden od 30. září do 4. října bohatý program, kde bude možné kartu i s plastovou obálkou získat.

I. C. E kartu si lze vyzvednout také na následujících místech, popř. bude ke stažení na webu městské části www.praha3.cz/seniorskaobalka:

  • Odbor sociálních věcí ÚMČ Praha 3, Seifertova 51, Praha 3
  • Informační centrum Praha, Milešovská 1, Praha 3
  • Remedium Praha, o. p. s., Křišťanova 15, Praha 3
  • Klub seniorů Praha 3, Olšanská 7, Praha 3

Související dokumenty