Robert Kessner "70" – dubnová výstava v Galerii pod radnicí

Slavnostní vernisáží 4. dubna se otevřela v Galerii pod radnicí veřejnosti autorská výstava malíře Roberta Kessnera, známého jeho výtvarnými publikacemi o historických a uměleckých památkách vybraných měst naší republiky. Výstava se koná u příležitosti autorova životního jubilea.

Galerie pod radnicí - Kessner 70 - duben 2019 - 01Výstavu zahájil místostarosta Tomáš Mikeska, o hudební doprovod se podělili Pavel Štědrý a Pavel Khon. Slovem vše doprovodil Vlastimil Harapes, který promluvil o svém vztahu k Malé Straně a Robert Kessner poděkoval účinkujícím a zarecitoval dvě básně ze své tvorby.

Potom si již mohli návštěvníci prohlédnout obrazy zachycující malebná zákoutí Prahy, provedené technikou tempery na indigovém papíře. Součástí výstavy jsou i obrazy s tématikou zvířat či krajiny.

Galerie pod radnicí - Kessner 70 - duben 2019 - 02Návštěvníci, kteří znají knihy výtvarníka s duší poety Roberta Kessnera, například Intimní doteky Prahy (2002) a Něžná vyznání Praze (2004), se až do 26. dubna mohou těšit z obrazů, v nichž se autor vyznává ze svého niterného vztahu k nádherným zákoutím Prahy a dalších měst rozesetých po naší vlasti.

Povedenou výstavu nejlépe charakterizují slova Kessnerovy básně:
Lampy tiše svítily  
V uličkách zvečera  
Zvony soumrak odbily  
Byla to nádhera.

text: Jan Dvořák, foto: Jan Dostál