Veřejnost ocenila projekt bytového domu

Další z veřejných debat na žižkovské radnici představila projekt bytového komplexu, který má vyrůst na místě současného parkoviště mezi ulicemi Roháčova a Koněvova v těsné blízkosti budovy cizinecké policie.

250978_129580_IMG_9703.jpg

Jako vizuálně pěkný a respektující blokovou zástavbu centrálního Žižkova, tak hodnotili účastníci lednové veřejné debaty na žižkovské radnici projekt bytového domu, jehož stavba je plánována na pozemku mezi ulicemi Roháčova a Koněvova.

Jednání, kterého se za třetí městskou část zúčastnili starostka Vladislava Hujová a vedoucí odboru územního rozvoje Zdeněk Fikar, zahájili autoři architektonického návrhu, kteří představili plánovaný projekt. Publikum se tak dozvědělo, že na pozemcích, které dnes slouží jako parkoviště, by měla v budoucnosti vyrůst šestipodlažní budova s třemi patry podzemních garáží, přízemím vyhrazeným pro kancelářské a prodejní plochy a pěti nadzemními podlažími, kde vznikne celkem 124 bytů o průměrné rozloze 80 m2 a dispozici 3+kk.. „Projekt vytvoří další dvě ulice, Kaplířovu a Budovcovu, a obnoví tak tradiční uliční strukturu Žižkova, která byla v oblasti poničena při asanaci v osmdesátých letech 20. století,“ uvedl jeden z autorů projektu, architekt Jan Tesař.

Po představení projektu přišel čas na dotazy publika, které se týkaly například zvýšení dopravního zatížení v oblasti nebo termínu zahájení stavby a délky jejího trvání. Podle autorů projektu se není zvýšení dopravy třeba obávat, neboť stavba je plánována v oblasti s dobrou dostupností MHD, kterou budou její obyvatelé využívat primárně, a bude tak dopravně obsloužena bez problémů. Zástupce architekta pak připomněl, že projekt je ve fázi studie a jeho realizaci bude ještě předcházet celá řada kroků, včetně nutné změny územního plánu. Stavba by tak podle něj měla být zahájena za tři troky a neměla by trvat déle než rok.

V názorech obyvatel, kterých se jednání zúčastnilo na čtyři desítky, celkově převládaly pozitivní ohlasy. V diskuzi ocenili třeba plánované obnovení tradičních názvů ulic Kaplířova a Budovcova, vizuální řešení stavby, její začlenění do okolní zástavby i samotný fakt, že městská část takto významné projekty představuje formou veřejných debat. Na tu lednovou naváže veřejné projednání rezidenčního projektu výstavby bytových domů v Jeseniově ulici 38, které na žižkovské radnici proběhne 24. února od 17 hodin.

Fotogalerie