Veřejná debata představila projekt Viktoria Žižkov Center

První ze série veřejných diskuzí o významných projektech, které by měly změnit podobu Prahy 3, uspořádala radnice v zasedací síni zastupitelstva městské části. Společnost CTR group zde představila projekt výstavby multifunkčního objektu vedle stadionu žižkovské Viktorie.

244497_121194_IMG_9259.jpgV úvodu diskuze, které se za městskou část zúčastnili starostka Vladislava Hujová a vedoucí odboru územního rozvoje Prahy 3 Zdeněk Fikar, poskytli základní informace o projektu zástupci developera.

Z velkoplošné obrazovky se tak nejdříve přítomní účastníci diskuze dozvěděli, že objekt A pro bydlení bude doplněn komerční jednotkou a v druhém objektu B budou administrativní prostory, restaurace a kavárna.

Poté již dostaly prostor dotazy občanů ze zaplněného sálu zastupitelstva. Lidé se v debatě například ptali, proč 244523_121196_IMG_9266.jpgse bude stavět právě v lokalitě poblíž stadionu žižkovské Viktorky, jak budou řešeny výjezdy z objektu a požadovali, aby domy na druhé straně Krásovy ulice ustoupily za uliční čáru dosavadní zástavby. Zajímali se také o architekturu předloženého projektu.

V odpovědích zaznělo, že lokalita je podle územního plánu již od 90. let určena k zástavbě a výslednou podobu projektu ovlivnil kompromis, který byl výsledkem složitých jednání se zástupci nejrůznějších institucí, vyjadřujících se k projektu.

Zástupce firmy CTR group také zdůraznil, že vzhled objektu, tak jak ho znázorňují vizualizace, není konečný, a může ho ještě změnit fasáda, o níž ještě není rozhodnuto. Podle starostky Hujové bude městská část o konečné podobě fasády, která výrazně ovlivňuje vnímání objektu, ještě jednat s projektantem.