Žižkovo náměstí - návrh Atelieru zahradní architektury Flera

Žižkovo nám. - Flera - vizu diagonala

 

  

Vážení a milí obyvatelé Prahy 3,

během tohoto roku jsme se na výzvu Prahy 3 pustili do projektu nové podoby parku na Žižkově Náměstí. Rozhodli jsme se pro vás připravit svěží, moderní park pro mladé a samozřejmě ne jen pro ně. Myslíme si, že právě na generaci dospívajících teenegarů se dnes často ve veřejných parcích v naší zemi zapomíná a v nejlepším případě se odbyde nějakou tou skate rampou, nebo basketbalovým hřištěm. To je za nás ale málo. Generace Z, nebo, chcete li, mileniálové mají chuť trávit čas trochu jinak, než jsme ho trávili my. Chtějí svůj prostor.

Právě tady na Žižkově Náměstí, máme jedinečnou možnost nabídnout něco, co dospívající generaci bavit bude, s čím se budou identifikovat. Na Žižkovo Náměstí totiž navazuje vyšší a střední uměleckoprůmyslová škola. Mladí umělci, tvůrci, sochaři. Tedy nastupující kreativní generace. Připravili jsme zde pro vás park, jako velkou galerii, jako kavárnu pod širým nebem, kde se budete setkávat napříč generacemi. Je to místo, kde může být každý sám sebou a svému okolí ze sebe předat to nejlepší.

Park je vybaven variabilním mobiliářem, osvěžujícím vodním prvkem a také kavárnou pro každého, kdo si chce dát limču nebo kávu pod širou oblohou. V parku budou probíhat krátkodobé i dlouhodobé expozice sochařských výtvorů pocházejích nejen z přilehlé uměleckoprůmyslové školy, ale také od jiných umělců, kteří budou mít tomuto jedinečnému prostoru, co nabídnout.

Celý park bude přistíněn a zlehka přikryt velkorysou výsadbou spousty nových stromů. Sami jsme si v atelieru nazvali tento park "Parkem pod korunami stromů". Věříme, že se bude směle řadit mezi ty, které s úžasem navštěvujeme při návštěvě moderních a urbanisticky odvážnějších světových metropolí jako je Barcelona, Kodaň nebo Berlín.

Ve svém návrhu jsme nezapomněli na respekt k životnímu prostředí a reálné možnosti města ve smyslu údržby nově založené zeleně. Navrhujeme sázení primárně suchomilných odolných společenstev a v dnešních suchých létech tolik problematické travnaté plochy pak eliminujeme na rozumné minimum. Na vaše dotazy, týkající se tohoto projektu, rádi odpovíme na emailu atelier@flera.cz.

Přejeme vám krásné dny, za atelier Flera, Ferdinand Leffler

Žižkovo nám. - Flera - vizu_voda   Žižkovo nám. - Flera - vizu kavárna

Fotogalerie