Přijďte na literární procházku věnovanou autorům, kteří vyrostli na Žižkově

Praha 3 se zapojí 10. listopadu do festivalu Den poezie, jehož součástí bude procházka po místech, kde vyrůstali žižkovští spisovatelé. Akci zakončí literární večer v hospůdce U Habásků.

den poezie editSraz je v 16:00 hodin v Bořivojově ulici č. 104, kde se nachází rodný dům Jaroslava Seiferta. Poté se literární nadšenci vydají napříč Žižkovem (bydliště F. Sauera; vojenský památník na Žižkově, kde bydlela rodina Medkových), aby si vychutnali texty autorů, kteří své dětství i mládí prožili na pražském Žižkově. O některých jako Jaroslav Seifert či Vlastimil Rada je to všeobecně známo, o jiných méně nebo vůbec.

Další program pokračuje od 18:00 hodin v hospůdce U Habásků, kde proběhne četba z díla Josefa Jedličky a Ladislava Fukse. Literární den zakončí hudební vystoupení kapely Severní nástupiště.

Akce se koná pod patronací básnířky města Prahy Sylvy Fischerové a pod záštitou radní Prahy 3 Jany Belecové.

 

 

Festival Den poezie je od roku 1999 každoroční oslavou básní, básnířek a básníků. Dva týdny plné kultury se odehrávají pravidelně kolem narozenin velkého romantického básníka K. H. Máchy (16. 11.) ve více než padesáti městech celé České republiky. Součástí programu jsou autorská čtení, divadelní představení, happeningy, výstavy, pořady pro děti a rodiče a mnoho dalšího. Knihovny, literární skupiny, školy, jednotlivci, zahraniční kulturní instituce – všichni se scházejí, aby četli, psali a užívali si poezii. V letošním roce máme čtení jsme pro vás připravili nejen vystoupení mnoha českých básníků, ale pozvali jsme též hosty z Arménie, Austrálie, Belgie, Bulharska, Burundi, Maďarska, Islandu, Irska, Nizozemska, Sýrie, USA a dalších zemí. Veškerá vystoupení zahraničních hostů budou opatřena českým překladem.

Foto: FB organizátora akce