Dopoledne s policií, hasiči a záchranáři na ZŠ Jarov

Jak pracují a co je posláním jednotlivých složek integrovaného záchranného systému, se dozvěděly ve středu 16. května děti ze základní školy Jarov. Akci připravili záchranáři, hasiči a policisté ve spolupráci s žižkovskou radnicí.

113296_44694_izs_MG_2040.JPG

Integrovaný záchranný systém (IZS) je jednou z nejdůležitějších součástí krizového řízení. Tvoří ho Hasičský záchranný sbor České republiky, Zdravotnická záchranná služba a Policie ČR. Mezi jeho další části patří i městská policie. Členové zmíněných složek připravili ve spolupráci s Odborem správy úřadu a krizového řízení ÚMČ Praha 3 na Základní škole Jarov několikahodinovou přehlídku své práce.

113294_44696_izs_MG_2052.JPG

Po celé dopoledne tu děti měly možnost vidět např. ukázky výcviku služebních psů a práce psovodů městské policie. K vidění byl hasičský vůz, ale i další technika, včetně výstroje a výzbroje jednotlivých složek IZS. Děti si také v testech mohly prověřit své znalosti dopravních předpisů a na kolech si vyzkoušet jízdu zručnosti.

Podobná akce se uskutečnila také v pondělí 7. května na Základní škole Lupáčova, vzhledem k omezeným prostorám školy bylo však stanoviště dopravního hřiště a psovodů městské policie umístěno na Vrchu sv. Kříže.