Zadržený narkoman má na svědomí 20 loupeží a krádeží na Žižkově.

Kriminalisté mají za sebou další z úspěšných akcí, tentokráte nazvanou Outloň. V uplynulých dnech se jim totiž podařilo zadržet jednatřicetiletého slovensky hovořícího muže, který od 8. června letošního roku přepadával a následně okrádal zejména ženy o mobilní telefony v tramvajových soupravách na pražském Žižkově. Detektivové zadrželi mladého muže v pátek v budově Obvodního soudu pro Prahu 1 v odpoledních hodinách, kde jen chvíli předtím soudce rozhodoval o jeho jiném spáchaném skutku, za který dostal podmínečný trest. Zadržený pak putoval na služebnu kriminalistů a tam nakonec vyšetřovatel zahájil proti němu trestní stíhání pro spáchání trestných činů krádeže a loupeže, za což mu hrozí až desetileté vězení. Policisté pak lupiče umístili do policejní cely s podnětem na návrh na vzetí do vazby, který soudce akceptoval.

Policisté během své dvouměsíční mravenčí práce zjistili, že muž si většinou v tramvaji v blízkosti Olšanského náměstí vyhlédl mladší ženu, a když se zavíraly dveře soupravy, vyškubl ji z ruky telefon a snažil se na poslední chvíli utéct pryč. Samozřejmě v některých případech se ženy snažily bránit, ale téměř nikdy se jim to nepodařilo. Jedna přepadená si dokonce z přetahování o mobil odnesla zlomené nehty na rukou, další pak útočníka pronásledovala a přitom upadla na zem a zranila se. Jiná přepadená zase po silném přetahování vypadla z tramvaje tak nešťastně, že si způsobila podvrknutí kotníku a natažení krční páteře. Jednou se dokonce lupič snažil odcizit mobilní telefon sedmačtyřicetiletému muži, ovšem ten, když ho dostihl, dostal zásah do obličeje pepřovým sprejem.

Podle dostupných evidencí nebyl zadržený muž v minulosti odsouzený a nemá žádné záznamy v policejních databázích. Způsobená škoda na odcizených věcech už přesáhla dvě stě tisíc korun. Odcizené telefony obviněný muž prodával v bazarech a zastavárnách a za získané peníze si nakoupil návykové látky.