Za soupeře si vybral auta

V neděli 24. července 2011, nedlouho po půl deváté ráno, přijali operátoři linky 158 oznámení, že v Koněvově ulici ničí vandal zaparkovaná vozidla.

Oznamovatel navíc upozorňoval, že výtržník z místa odchází. Proto policisté pohotovostní motorizované jednotky udělali jako vždy maximum, aby byli na místě v co nejkratší době. Policisté ihned po příjezdu, ve spolupráci s občany muže vypátrali a vlastními silami zadrželi.

Prošetřováním muži zákona zjistili, že čtyřiadvacetiletý mladík poškodil celkem tři vozidla. U dvou prokopl a promáčkl dveře, u třetího vyrazil okénko dveří, čím způsobil škodu v řádu několika desítek tisíc korun. Tohoto jednání se zadržený dopustil v notně podroušeném stavu, neboť výsledek provedené orientační dechové zkoušky byl více jak dvě promile alkoholu v dechu.

Ještě na místě události „vandal“ svého jednání litoval a uvedl, že příčinou jeho chování jsou osobní problémy. I tak mladík skončil na policejní služebně pro podezření z trestných činů poškození cizí věci a výtržnictví. V případě odsouzení hrozí zadrženému trest odnětí svobody až na dva roky.