Vraždu objasnili za půl dne

Od včerejšího dopoledne prošetřovali kriminalisté krajského ředitelství případ nálezu mrtvé ženy v Praze 3.

Původně neměli zmiňovaní policisté téměř žádné indicie, kdy pouze věděli, že se jedná o přibližně čtyřicetiletou ženu, která zemřela vlivem cizího zavinění. Ale i takto sporadické informace kriminalistům stačili k tomu, aby během necelého jednoho dne případ objasnili.

Dnes je díky bravurní práci pražské „mordparty“ známa jak totožnost zavražděné, kdy se jedná o šestačtyřicetiletou, česky hovořící ženu, tak i to kdo stál za jejím úmrtím. Ještě v průběhu noci totiž policisté zadrželi trojici mladíků (17, 18, 18), kteří se k jejímu usmrcení při následném výslechu doznali. Jako důvod svého počínání uvedli, že šlo z jejich strany o řešení několikatýdenního sporu se skupinkou osob obývajících lesík poblíž Osikové ulice.

Hlavní z aktérů si navíc tímto způsobem kompenzoval svou přirozenou zlobu a neuspořádané rodinné poměry, to vše pod vlivem alkoholu. Dva z trojice jsou nyní obviněni z trestných činů pokusu těžké újmy na zdraví a výtržnictví, zmiňovaný hlavní aktér z trestného činu vraždy, který spáchal zvlášť trýznivým způsobem. Zvlášť trýznivým proto, že poškozená zemřela na základě mnohačetných bodnořezných ran a zranění, které jí osmnáctiletý mladík způsobil kopanci a údery pěstí především do oblasti hlavy.

Dvojici mladíků obviněným z pokusu těžké újmy a výtržnictví hrozí trest odnětí svobody až na deset let, třetímu, obviněnému z vraždy hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od patnácti do dvaceti let, nebo trest výjimečný. Vůči všem třem obviněným podal vyšetřovatel podnět státnímu zástupci k podání návrhu na uvalení vazby. Prozatím jsou mladíci umístěni v policejní cele.