S policisty chtěl hrát na „schovku“

Včera, v půl druhé ráno vyjížděli policisté třetího policejního obvodu na základě přijatého oznámení do Příběnické ulice v Praze 3. Dle oznamovatele vykrádal na této adrese neznámý pachatel jedno ze zaparkovaných vozidel.

Při příjezdu na místo si v Orebitské ulici policisté všimli osoby odpovídající popisu, která, jakmile spatřila policisty, zmizela ve vchodu jednoho z domů. Avšak tato hra na schovávanou nebyla dvaatřicetiletému muži nic platná, neboť policisté dům propátrali a podezřelého zadrželi. Dalším prošetřováním policisté zjistili, že se zadržený v Příběnické ulici nevloupal pouze do jednoho, ale celkem do čtyř zaparkovaných vozidel. Ke smůle nenechavce se ve vozidlech nenacházelo nic, co by mohl odcizit.

Z dostupných evidencí policisté navíc zjistili, že zadržený je osobou, která má rozhodnutím soudu zakázán pobyt na území hlavního města Prahy. Na základě těchto skutečností obvinil vyšetřovatel dvaatřicetiletého muže z trestných činů krádeže vloupáním, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na tři roky.