Přepadení na ulici

Ženu, která se vracela v noci domů, přepadl lupič. Poznáte ho na identikitu? 

IdentikitPolicisté hledají lupiče, který začátkem srpna v Olšanské ulici v Praze 3 přepadl devatenáctiletou ženu, která se vracela domů z návštěvy od svých přátel. Lupič na ženu zaútočil na ulici v prostoru mezi Olšanským náměstím a tamní benzínkou. Nejprve se ji pokusil zezadu obejmout, a když se bránila, tak ji srazil na zem, vzal za vlasy a hlavou jí praštil o chodník. Následně přepadené sebral bundu, ve které měla peněženku, a dal se na útěk. Přepadená ho ještě chvilku pronásledovala, ale muž zaběhl do křoví, přelezl zeď a zmizel.

Popis pachatele: muž snědé pleti ve věku 30 až 40 let, středně vysoká hubená postava, černé delší vlasy, hranatý obličej se strništěm. Měl výrazné černé obočí, černé oči a široký nos. Oblečený byl do modrého trička a dlouhých kalhot. Celkově působil zanedbaným dojmem a mohlo by se jednat o bezdomovce. Při přepadení nemluvil.

Kriminalistům třetího policejního obvodu, kteří na objasnění případu pracují, se ve spolupráci s kolegy a poškozenou podařilo sestavit idetikit pachatele. Jestliže muže na obrázku, který je výstižný ze 70 procent poznáváte, kontaktujte linku 158.

Za trestný čin loupež v případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli až desetiletý pobyt za mřížemi.

Přepadení se stalo ve středu 2. srpna 2017 hodinu po půlnoci. Poškozené tím byla způsobena škoda ve výši téměř patnáct tisíc korun a byla i lehce zraněna.

por. Bc. Jan Daněk – 22. 8. 2017