Pohotoví policisté zadrželi lupiče jen pár metrů od služebny

Policisté z místního oddělení na pražském Žižkově zadrželi v neděli kolem osmé hodiny večerní recidivistu, který oloupil šestadvacetiletého muže na Praze 3.

Pětatřicetiletý muž přišel ke vchodu čajovny v Rokycanově ulici, bouchal na dveře a dožadoval se Mirečka a osmi set korun. Podle jeho slov mu měl totiž Mireček prodat před několika dny hořkou sůl za pět tisíc korun s tím, že se jedná o drogu pervitin, kterou příležitostně užívá. Obsluha čajovny s agresivním mužem nejprve rozmlouvala přes dveře a upozornila ho, že uvnitř žádná osoba takového jména není. Útočník ovšem stále křičel a hrozil, že vykopne dveře. Prodejce pak vyšel ven, aby uklidnil situaci, agresivní muž ale držel v ruce nůž s dvaceticentimetrovou čepelí a začal mu vyhrožovat smrtí, pokud nedostane peníze. Napadený mu proto slíbil, že přinese peníze z prodejny, využil však toho, že útočník poodstoupil a rozeběhl se směrem k nedaleké policejní služebně. Během honičky pak usilovně řval o pomoc, což policisty ihned zalarmovalo. Duchapřítomní policisté vyběhli před služebnu a podezřelého bleskově zadrželi. Během prohlídky pak u něj nalezli dva nože a útočnou zbraň – tzv. boxera. Velmi agresivního muž pak policisté předali kriminalistům a vyšetřovatel ho následně obvinil z trestného činu loupeže. Za tento skutek mu pak hrozí v případě odsouzení až desetileté vězení. Soudce pak vyhověl podnětu státního zástupce a umístil obviněného do vazební věznice.

Z dostupných evidencí policisté zjistili, že lupič je zkušený recidivista, který už strávil rok ve vězení a dvakrát byl odsouzený podmíněně. V minulosti se dopustil trestných činů jako vydírání, týrání osoby žijící ve společném obydlí, útok na úřední osobu, výtržnictví nebo nebezpečné vyhrožování. V letošním roce navíc opustil brány věznice jako amnestovaný.

por. Bc. Jana Rösslerová 6. 11. 2013