Mladík v BMW napadl jednasedmdesátiletého řidiče

Kriminalisté pátrají po agresivním útočníkovi z Prahy 3.

Detektivové zabývající se problematikou násilí ve třetím policejním obvodu pátrají od středy 28. srpna po mladíkovi, který na křižovatce ulic Olšanská a Jana Želivského napadl surovým způsobem řidiče škodovky. Mladík řídil vozidlo tovární značky BMW a u křižovatky ulic Jeseniova a Jana Želivského měl zprava agresivně předjet jednasedmdesátiletého řidiče tak, že ten musel prudce brzdit, aby se nestřetl s dalším vozem. Řidič škodovky chtěl mladíkovi manévr opětovat, nicméně u další křižovatky ulic Jana Želivského a Olšanská musel zastavit na světelný signál Stůj. Toho mladík využil, přišel ke staršímu řidiči a přes otevřené okno mu útočil pěstmi do oblasti hlavy. Aniž by během útoku promluvil, nasedl pak zpět do svého BMW. To si ovšem zase nenechal líbit starší muž a přišel k BMW a udeřil rukou do čelního okna. Nato mladík vystoupil a pěstmi a kopy zaútočil na seniora, až upadl na zem. Mladík ho nechal ležet bez povšimnutí a z místa okamžitě ujel. Zraněný řidič nejprve zůstal ležet na zemi, pak se ale snažil postavit na nohy. To se mu už bohužel nepodařilo, utrpěl totiž zlomeninu kyčelního krčního kloubu stehenní kosti.

Jednasedmdesátiletý řidič se musel podrobit operačnímu zákroku v nemocnici a na celém případě pracují kriminalisté z třetího policejního obvodu. Ti podezřívají mladého řidiče ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví. Za tento skutek mu pak hrozí až osmileté vězení. Svým jednáním totiž způsobil řidiči dokonce těžkou újmu na zdraví.

Kriminalisté mají k dispozici záznamy z městského kamerového systému, které celý incident zachytily. Jakékoliv informace nejen k osobě podezřelého muže, ale i svědectví k samotnému skutku přijmou policisté na tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně Policie ČR.

Mladík řídil osobní vůz tovární značky BMW tmavé barvy, s největší pravděpodobností 5. řady, vyrobené v letech 2003-2010. Kriminalisté se zaměřili i na specifické markanty tohoto vozu a v současné době mají v hledáčku už jen asi patnáct konkrétních vozidel. Je tak otázkou času, kdy se jim podaří podezřelého mladíka dopadnout.

K popisu: muž je ve věku kolem 25 let, vysoký asi 180 centimetrů, štíhlé postavy. Má světlou pleť, krátké hnědé až kučeravé vlasy a světle hnědé oči – podle napadeného až zapadlé. V době útoku byl hladce oholený. Oblečený byl do růžovofialové košile a šedých kalhot. Napadenému řidiči se dokonce podařilo sestavit společně s kriminalisty identikit podezřelého mladíka, který mohl pomoci k jeho dopadení.

por. Bc. Jana Rösslerová 13. 10. 2013