Loupež v žižkovském zlatnictví

Ve čtvrtek 27.3.2014 asi dvacet minut po deváté hodině ráno přijali policisté volání na tísňové lince od ženy, která oznámila loupežné přepadení ve zlatnictví na Praze 3. K místu vyjely dostupné hlídky z okolí včetně kriminalistů z výjezdové skupiny třetího policejního obvodu a detektivů pražského krajského ředitelství. Ti si nakonec celý případ převzali a velmi intenzivně na něm pracují.

211421_104452_ctverice_1.jpg

Kriminalisté několik hodin ohledávali místo činu, zajistili několik stop, které odeslali na expertizy a mimo jiné mají k dispozici kamerové záznamy, na kterých je zachycena čtveřice maskovaných mužů nejen při přepadení, ale dokonce před a po loupeži. Čtyři muži měli podle prvotních informací vejít do zlatnictví, na obličeji měli uvázané šátky, na hlavách čepice, kukly nebo kapuce od mikiny a dva z nich navíc drželi v ruce střelnou zbraň. Mířili na obsluhu, rozbili kladivy vitríny s vystaveným zbožím, odcizili šperky a poté společně utekli do ulice Biskupcova. Majitel prodejny prozatím nevyčíslil škodu, nicméně podle předběžných odhadů by se měla pohybovat kolem devíti set tisíc korun.  

Přepadení se odehrálo velmi rychle, naštěstí prodavačka neutrpěla žádné zranění. Kriminalisté se touto cestou obrací na veřejnost o pomoc při pátrání po čtveřici mužů, kteří se dopustili trestného činu loupeže a v případě dopadením jim s ohledem na způsobenou škodu hrozí až dvanáctileté vězení. Jakékoli informace k tomuto případu, svědectví o pohybu hledaných mužů nebo jejich totožnosti přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.

K popisu hledaných:

Čtveřice mladých mužů byla vysoká mezi 170 až 180 centimetry, štíhlé postavy. Obličeje si muži maskovali šátky nebo kuklami, na hlavách měli čepice, kukly a kapuce od mikin. S sebou měli tmavé sportovní tašky, kam uschovali odcizené šperky. Během přepadení nehovořili česky, s největší pravděpodobností mluvili rusky nebo jiným východním jazykem.

por. Bc. Jana Rösslerová 28. 3. 2014