Loupež v žižkovském pekařství

Kriminalisté z pražské Palmovky pracují od konce března na případu loupežného přepadení v Roháčově ulici na Praze 3. Více než tři měsíce důkladně vyhodnocovali zajištěné stopy, prověřovali poznatky k několika konkrétním osobám, vyslechli přepadenou ženu a svědky, ovšem do současné doby se jim nepodařilo podezřelého muže dopadnout.

227919_111307_Identikit.jpg

Neznámý mladý muž vstoupil asi deset minut před sedmou hodinou ráno do pekařství a šel přímo k pokladně, kde prodavačka počítala peníze. Muž se nejprve natahoval pro peníze se slovy: „Uhni“ nebo „Dej mi peníze“, protože ale prodavačka svoji tržbu bránila, muž nakonec vytáhl z kapsy celokovový nůž s asi 25 centimetrovou čepelí a začal jí s ním ohrožovat. Podle přepadené ženy byl muž agresivní a křičel na ni, že pokud neodejde do zadní části prodejny, pobodá ji. Lupič nakonec sebral pět tisíc korun a z místa utekl. 

Hledaný muž je ve věku mezi 25 až 30 lety, vysoký asi 180 centimetrů, štíhlé až hubené postavy. Má světlou pleť, krátce střižené tmavé vlasy, tmavé oči, výrazné obočí a v době přepadení měl několikadenní neupravené strniště. Hovořil česky bez přízvuku. Oblečený byl do džínů, tmavé bundy a na hlavě měl tmavou čepici s kšiltem. Podle prodavačky působil lehce zanedbaným dojmem. V případě dopadení a odsouzení hrozí mladému muži za spáchání trestného činu loupeže až desetiletý pobyt za mřížemi. 

Kriminalisté mají sice ztíženou práci tím, že provozovnu pekařství nemonitoruje kamerový systém, nicméně prodavačce se podařilo společně se zkušenou kriminalistou na portrétní identifikaci zhotovit identikit podezřelého muže, jehož výstižnost detektivové odhadují na 70%. Jakékoliv informace k hledanému muži uvítají policisté prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158 nebo kterékoli služebny Policie ČR.

por. Bc. Jana Rösslerová 16. 7. 2014