Kvůli navigaci chtěl skákat z paneláku a uplácet

V neděli v osm večer vyjížděli policisté pohotovostní motorizované jednotky do ulice Jeseniova, kde neznámý muž právě vykrádal vozidlo.

Lapka si vyhlédl a následně se vloupal do zaparkované Škody Superb, ze které odcizil navigaci a jiné lehce zpeněžitelné věci a odešel neznámo kam. Jeho kroky ale sledoval pozorný svědek, který policistům sdělil jak podrobný popis nenechavce, tak i místo, kam se ukryl. Proto policisté věděli, že hledaný po vypáčení vchodových dveří zaběhl do jednoho z domů v ulici Pod Lipami. Policisté celý panelák prohledali, ale pachatele uvnitř nenašli. Poté si ale všimli otevřeného světlíku, který vedl na střechu osmipatrového domu. A tam také policisté muže našli, kterak se krčí u zdi výtahové strojovny. Ten se, jakmile spatřil muže zákona, rozběhl k okraji domu. Policisté na nic nečekali a muže za pomoci donucovacích prostředků zadrželi a zpacifikovali. Lapka se následně přiznal, že chtěl skočit a ukončit tak svůj nepovedený život. Když se policisté „pídili“ po odcizené navigaci dozvěděli se, že ji devětadvacetiletý muž hodil ze střechy dolů, aby se zbavil důkazů.

Na základě těchto skutečností následoval převoz zadrženého na policejní služebnu pro podezření z trestných činů krádeže a poškození cizí věci, za což mu hrozí až dvouletý trest. To ale bylo zadrženému zřejmě málo, proto ve vozidle policistům nabízel 50.000,- Kč, když ho pustí. Policisté samozřejmě odmítli a předváděný muž si tímto jednáním vysloužil další podezření a to z trestného činu podplacení. Díky tomu mu hrozí trest odnětí svobody podstatně vyšší, a to až na šest let.