po-stopach-osmicek_banner

Slavnostní koncert k 100. výročí vzniku Československé republiky s doprovodným programem "Před sto lety a dnes"

Ve čtvrtek 18. října od 20.00 hod. se v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně uskuteční slavnostní koncert k 100. výročí vzniku Československé republiky a ve čtvrtek 24. října od 14.00 hodin bude následovat doprovodný program na náměstí Jiřího z Poděbrad.

K významnému výročí založení Československé republiky si pro vás městská část připravila dvě akce. První z nich, slavnostní koncert, proběhne ve výjimečných prostorách kostela Nejsvětějšího Srdce Páně.

Oratorium Antonína Dvořáka „Stabat Mater“ patří k nejznámějším a umělecky nejsilnějším dílům svého druhu. Jedná se o hudbu zkomponovanou na duchovní text o utrpení matky Kristovy.

Tento koncert je prvním z hudebních akcí, které pro vás připravila městská část Praha 3 k 100. výročí vniku samostatné republiky. podzimni_koncert_NSP_18102018

Program:

Oratorium Antonína Dvořáka „Stabat mater"

Hudba zkomponovaná na duchovní text o utrpení matky Kristovy, patří

k nejznámějším a umělecky nejsilnějším dílům svého druhu.

 

Účinkují:

Barbora Řeřichová - soprán

Michaela Zajmi - alt

Jaroslav Březina - tenor

Jiří Sulženko - bas

Šárka Knížetová - varhany

Adolf Melichar - dirigent

Smíšený pěvecký sbor

 

před sto lety a dnes - 24/10/2018 Druhá akce, nazvaná "Před sto lety a dnes", se uskuteční o týden později ve čtvrtek 24. října na náměstí Jiřího z Poděbrad. Na pódiu se vystřídají kapely jako Péro za kloboukem, Kateřina Steinerová & Her Swing Boys či legendární Garage & Tony Ducháček. Na akci bude i zahájena exteriérová výstava Československé obce legionářské „Vznik Československého státu“, která bude na náměstí k vidění až do konce listopadu 2018. Na akci za ČSOL promluví Ing. Milan Mojžíš, který řekne k výstavě několik historických zajímavostí. V rámci programu vystoupí i pan Eduard Marek, žižkovský pamětník, celoživotní skaut a člen třetího, protikomunistického odboje, který je nejenom za svůj celoživotní přínos zapsán do Knihy cti městské části Prahy 3. Celý den bude dozajista příjemným zpestřením pro celou rodinu a nebude chybět ani divadlo pro děti. Celou akcí vás provede moderátor Petr Jančařík.

Těšíme se na vás 24. 10. na Jiřáku!

Program akce:

14:00 - 14:30 Péro za kloboukem

14:40 - 15:20 pohádka – divadlo pro děti

15:45 - 16:30 Kateřina Steinerová & Her Swing Boys

17:00 - 18:00 Garage & Tony Ducháček

 

Na obě akce je vstup zdarma. Změna programu vyhrazena.