Stále se můžete přihlásit do Antigraffiti programu!

Majitelům domů a nemovitostí může Antigraffiti program pomoci s úpravou znečištěné fasády. Stačí jen vyplnit přihlášku!

Praha 3 realizuje Antigraffiti program určený k odstraňování nelegálních graffiti z fasád soukromých domů, které nejsou ve vlastnictví městské části Prahy 3. Cílem tohoto programu je potlačení, prevence a náprava vandalismu a společně přispět ke vzhledu třetí městské části.

Antigraffiti program má obrovskou preventivní roli. Sprejeři, když vědí, že se obrázek včas umyje, a nemohou se těšit tím, jak chodí kolem něj, ztrácí motivaci dělat další. A to je smysl antigraffiti, nejen vyčistit fasády, ale demotivovat sprejery,“ uvedl starosta Jiří Ptáček.

Kompletní umytí graffiti trvá v řádech desítek minut, záleží na typu znečištění. Nejdřív se použije speciální chemie, nechá se působit a poté se umyje tlakovou sprchou s horkou vodou. Někdy se musí použít i barva na přemalování. K provedení čištění je třeba příhodných klimatických podmínek (zejména teplota nad 8°C).

Podrobnější informace Vám sdělí na tel: 222 116 758 a na e-mailové adrese sulcova.katerina@praha3.cz, přihlášku (a jak Antigraffiti program funguje) naleznete ZDE.

antigraffiti_2019_leták

Galerie