V Nové Trojce se oslavovalo již po sedmé

U příležitosti sedmých narozenin Rodinného a kulturního centra Nová Trojka byla 15. června v 15 hodin zahájena nová společenská hra „Jeseniova - Dobrá adresa“.

Žižkov, 17. června 2010

49687_9701_Nova_trojka_narozeniny_006_small.jpg

U příležitosti sedmých narozenin Rodinného a kulturního centra Nová Trojka byla 15. června v 15 hodin zahájena nová společenská hra „Jeseniova - Dobrá adresa“.

 

49701_9701_Nova_trojka_narozeniny_123_small.jpg

Celou stěnu v chodbě centra pokrývá herní plán, který pro Novou Trojku namalovala výtvarnice Hanka Pokorná. Hra je určena pro každého, kdo má chuť podílet se na spoluvytváření mapy ideálního Žižkova. Hráči si mohou koupit jednotlivé domy, obchody, restaurace, ale i dětské hřiště či parkoviště. Pro fajnšmekry jsou k mání i „žižkovské vychytávky“, jak např. kozí dvorek, bankomat na čokoládu nebo ptačí hnízda či žižkovský krtek i s hromádkou. Stavitelské úspěchy je možné sdílet s ostatními hráči na pravidelných čtvrtletních setkáních.

49680_9701_Nova_trojka_narozeniny_002_small.jpg

 

Kromě otevření První novotrojkové realitní kanceláře došlo u příležitosti narozeninové Malé žižkovské pouti také na žižkovskou putyku, kejklíře, tanec a premiéru kramářské písně Jeseniova – dobrá adresa. Maminky, děti i gratulanti si kromě narozeninového dortu pochutnali i na mnoha tradičních dobrotách, pod kterými se stoly v Nové Trojce doslova prohýbaly. 

 

49708_9701_Nova_trojka_narozeniny_178_small.jpg

Popřát mnoho štěstí a úspěchů do dalších let přišli i zástupce starosty Martin Benda a starostka Milena Kozumplíková, která se jako jedna z prvních zapojila do hry koupí sochy Karla Havlíčka Borovského.Jde o skvělou příležitost, jak se mohou všichni alespoň prostřednictvím hry podílet na vybudování ideálního místa pro život“, nechala se slyšet starostka. „Výsledek možná dokonce ukáže, jak by měl takový ideální Žižkov vlastně vypadat,“ dodala.

 

 

 

Foto: Eva Zídková

-eaz-