Ulita v sobotu žila rodinným festivalem

V pořadí už třetí ročník žižkovské zahradní slavnosti, která se v sobotu 9. června konala za podpory žižkovské radnice v areálu Domu dětí a mládeže Ulita, přilákal přes 350 vyznavačů rodinné zábavy a pohody všech věkových kategorií. Slunečný den pod širým nebem si samozřejmě nejvíc užily děti, pro něž organizátoři přichystali bohatou nabídku volnočasových aktivit.

Ulitafest 2012

Práci s keramickou hlínou, malování na sklo, výrobu placek, stříkání přes šablony na staré oděvy nebo třeba zhotovování loutek z toho, co dům dá, to vše si mohli děti a jejich rodiče vlastnoručně vyzkoušet na rodinné slavnosti, která se už tradičně konala v zahradě DDM Ulita v ulici Na Balkáně. Nenudili se ale ani ti, kteří sem v sobotu přišli jen tak posedět. Na hlavním pódiu i přilehlé malé scéně se o zábavu staraly jak taneční a divadelní soubory, které mají své zázemí v Ulitě, tak i známé skupiny zvučných jmen. O vyvrcholení odpoledního programu se tak pro všechny návštěvníky postarali slovenští Polemic, Michal Hrůza a kapely Hrůzy nebo Vrtule 1. Závěr slavnosti pak obstarala uhrančivá ohňová show světoznámé formace Pa-li-Tchi. „Ulita je přátelské rodinné prostředí pro každého a touhle cestou bychom chtěli jít i do budoucna,“ komentoval dramaturgii Ulitafestu zástupce ředitele domů dětí a mládeže Roman Rozbroj.

Ulitafest 2012

Živo bylo ale celý den také v přilehlém lesoparku Na Krejcárku, kde bylo za účasti místostarosty třetí městské části Jiřího Matuška a ředitele Ulity Josefa Chmela pro veřejnost slavnostně otevřeno první discgolfové hřiště na území Prahy 3. „Otevření hřiště zapadá do koncepce žižkovské radnice, která usiluje o zatraktivňování a otevírání veřejných prostorů, do kterých tímto zveme širokou veřejnost,“ řekl při té příležitosti místostarosta Matušek. Kromě házení disků na cíl si pak návštěvníci v příjemném prostředí parku mohli vyzkoušet také jízdu na bikerské dráze, rychlokurz žonglování, pohyb na skákacích botách nebo jen tak v klidu posedět, poklábosit a poslechnout si produkci přizvaných dýdžejů. „Festival ukázal nové potenciální možnosti využití parkových ploch, kterými se budeme do budoucna inspirovat,“ shrnul na závěr za Ulitu Rozbroj.