Teribear hýbe Vítkovem

Až do 16. září mají lidé možnost zapojit se do charitativního happeningu Teribear hýbe Prahou, který odstartoval ve čtvrtek 7. září na Vítkově. Po celý týden mají možnost rozhýbat nejen své tělo na 1,2 km dlouhém okruhu na vítkovském vrchu u Národního památníku, ale především podpořit charitativní projekty Nadace Terezy Maxové. Nezáleží na věku či fyzické kondici, důležitá je chuť pomáhat.

Akci zahájila její patronka Tereza Maxová a ambasadorka Teribeara Renata Langmannová. Slavnostního zahájení se zúčastnila starostka Prahy 3 Vladislava Hujová, která byla zároveň mezi prvními účastníky na trase. Charitativní projekt přišla podpořit řada známých osobností, mezi nimi herečky Aňa Geislerová, Jitka Schneiderová, atleti Zuzana Hejnová a David Svoboda, ale i žižkovský patriot, významný kostýmní výtvarník Theodor Pištěk. DSC_0698

 

starostka a Zora DuškováBěhem prvního odpoledne se na Vítkově sešly stovky lidí, kteří zdoláním trasy v libovolné délce přispějí na konkrétní projekty, které pomáhají znevýhodněným dětem. „Jsem ráda, že si organizátoři pro třetí ročník této dobročinné akce vybrali Vítkov, lokalitu, která je pro běhání a procházky pro nás z Prahy 3 naprosto přirozeným místem. Řada Pražanů si sem cestu teprve hledá a věřím, že ji i díky této výjimečné akci najde,“ uvedla starostka Hujová. „Organizátorům přeji, aby se účastníků sešlo co nejvíce a podařilo se překonat loňský rekord,“ dodala.

 

V loňském roce přišlo podpořit dobrou věc téměř 10 000 lidí a vybralo se téměř 8 milionů korun, které pomohly více než 2500 dětem. Do charitativního DSC_0786happeningu se mohou registrovat jednotlivci, rodinné a firemní týmy. Každý zdolaný kilometr podpoří partneři akce 50 korunami. Je na každém, aby si vybral, komu z 10 příběhů věnuje své naběhané nebo nachozené kilometry, které se promění ve finanční pomoc. Stačí pouze přijít na vrch Vítkov, zakoupit si čip a připevnit jej na tkaničku. Pak už se začínají započítávat kilometry pomoci, které budete připisovat svým pohybem po vyznačené trati. Částka za čip je vybíraná formou veřejné sbírky a jde na pomoc dětem. Akce probíhá nonstop. V mobilní aplikaci Teribear můžete sledovat své výsledky a také celkový počet naběhaných kilometrů. V loňském roce se podařilo v celkovém součtu 4x oběhnout celou zeměkouli.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Text a foto: Katka Maršálová

                                                                                                                                                                                                                                             

 

TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima DEN S MEDVĚDEM

 

Kdy: 7. – 16. 9. 2017 NONSTOP

Kde: Vrch Vítkov - stanovený okruh měří 1,2 km

 

Klub Beztíže