S mammahelpkami, růžovou stužkou a pro zdraví se pochodovalo Parukářkou

Pochod na podporu Mamma HELP center, která pomáhají ženám s nádorovým onemocněním prsu a jejich rodinám, se uskutečnil v sobotu 5. října na Parukářce. Vyšlápnout si pro zdraví s růžovou stužkou jako symbolem boje proti rakovině prsu, bylo možné i v Brně, Olomouci, Hradci Králové, Plzni a ve Zlíně.

 

193494_91702_in1.jpg

První říjnová sobota nebyla pro pochod vybrána náhodou. „V České republice tak zahajujeme měsíc boje proti rakovině prsu, kterým je říjen uznáván celosvětově. Během tohoto měsíce se pak konají nejrůznější akce pro zviditelnění organizací, které ženám s rakovinou prsu pomáhají překonat jejich velmi těžké životní období. Soustřeďují se také na rodiny pacientek, kterým poskytují především psychologickou pomoc,“ uvedla při zahájení Hana Jírovcová, koordinátorka Mamma HELP centrum Praha.

Ještě než jednotlivci ale i celé rodiny vyrazili na pochod parkem, měli možnost naučit se pod vedením zkušené trenérky správné severské chůzi s nordic walking holemi, které si tu mohli na místě zapůjčit. Onkologické pacientky, které se pochodu účastnily, dostaly jeden pár nordic walking holí zdarma.

Na Parukářce se návštěvníci kromě jiného mohli seznámit i se službami onkoportálu, který pomáhá pacientům v tíživé životní situaci. Na onkoportálu lze nalézt spolehlivé informace o onkologických onemocněních. Mimo léčby rakoviny je zde možné hledat odkazy na výživu onkologicky nemocných, prevenci, finanční a právní pomoc a důležité kontakty, například na pacientské organizace.

Samotný pochod pak přesně o půl třetí odpoledne odstartovala zástupkyně starostky pro sociální oblast Miroslava Oubrechtová. „Pochod neznamená jen symbolickou podporu pacientek a jejich rodin. Také přímo zde na Parukářce se lidé mohou seznámit s konkrétní nabídkou služeb – terapeutických a psychologických - ať již nemocným ženám nebo jejich rodinným příslušníkům. Prostě je důležité nenechat je v tom samotné,“ zdůraznila motto pochodu pro Mamma HELP, místostarostka Oubrechtová.

193478_91703_in2.jpg