První žižkovské ceny za dobrovolnictví uděleny

Žižkovský Vincek – ocenění pro nejlepší dobrovolníky z Prahy 3 byla předána 13. prosince na společenském večeru v Atriu.

100608_37079_Dobrovolnik_roku_DSC_7257.JPG

Žižkovská radnice se rozhodla ocenit nejlepší dobrovolníky, a tak na sklonku Evropského roku dobrovolnictví podalo šestnáct neziskových organizací své nominace na ocenění. Porota v čele s místostarostou Jiřím Matuškem vybrala 26 mužů a žen, kteří bez nároku na honorář pracují a pomáhají v nejrůznějších neziskových organizacích Prahy 3, a pozvalo je na společenský večer spojený s premiérovým udělením cen pro dobrovolníky.

100610_37080_Dobrovolnik_roku_DSC_7395.JPG

Cena byla nazvána po patronovi dobrovolníků - svatém Vincentovi - po žižkovsku tedy Vincek a podobu dostal andílek Vincek v chráněné dílně A Mano díky šikovným rukám Magdalény Bolenové.

Společenský večer v Atriu zahájil Jiří Matušek, tuto významnou událost si nenechala ujít ani starostka městské části Praha 3 Vladislava Hujová se svým zástupcem Pavlem Sladkovským. Milým intermezzem mezi předáváním diplomů bylo vystoupení dětského sborového studia Zvoneček a především nestárnoucího Pavla Bobka.

100615_37081_Dobrovolnik_roku_DSC_7292.JPG

Na pódium postupně přicházeli zástupci různých neziskovek, od obětavé dlouholeté organizátorky svazu diabetiků Zdeny Bartyzalové, po mladé studenty práv, kteří ve svém volném čase pracují v občanské poradně. Další mladí lidé pracují v mateřských centrech, centru pro integraci cizinců, neocenitelná je rovněž úloha nízkoprahových center. Nechyběli ani aktivní senioři, či lidé zastupující organizace občanů se zdravotním hendikepem.

100591_37078_Dobrovolnik_roku_DSC_7210.jpg

Místostarosta Matušek ve své řeči připomenul slova Johanna Wolfanga Goetheho: Člověk je bohatý tím, co učinil pro druhé. „A já jsem dnes ve společnosti velmi bohatých lidí“, uzavřel Jiří Matušek.