Oddíl skautek „Statečná srdce“ pomáhal lidem bez domova

Dům Naděje Žižkov v pátek 1. března v podvečer neobvykle ožil. Kromě klientů azylového domu tu byla i děvčata ze skautského oddílu „Statečná srdce“, která sama přišla s nápadem připravit klientům teplou večeři a servírovat ji přímo v prostorech azylového domu a noclehárny.

147056_65658_Skauti_1.jpg

Holky v klubovně na Žižkově nedaleko od střediska Naděje samy připravily vynikající buřtguláš, jako dezert upekly ovocný koláč a perník. Večeře se nejprve podávala v recepci azylového domu, poté se všechny hrnce a plechy přesunuly na noclehárnu. Jídla byl dostatek a některým klientům buřtguláš chutnal natolik, že dokonce poprosili o přídavek nebo si nechali odebrat porci do kastrůlku na sobotní oběd.

Skautky mile překvapily svým opravdovým zájmem o problematiku bezdomovství. Zajímaly se o příčiny, proč se člověk dostane na ulici, co musí udělat pro to, aby se dostal do azylového domu nebo na noclehárnu. Chtěly se dovědět i to, jací lidé do Naděje nejčastěji přichází, jaké problémy řeší nebo kam odcházejí z azylového domu a jestli se vrací. Holky ze skautského oddílu „Statečná srdce“ prokázaly, že mají srdce na pravém místě, a nejen proto jim patří velký dík. Pevně věřím, že to nebyla poslední spolupráce skautského oddílu a klientů Domu Naděje Žižkov.