Klub Teen Challenge oslavil svoje třetí narozeniny

Děti a pracovníci klubu Teen Challenge oslavili třetí rok svoji existence na nové adrese ve vnitrobloku na Havlíčkově náměstí 11. K narozeninám popřáli také zástupci žižkovské radnice radní Jaroslava Suková a zástupce starostky David Gregor.

325478_168580_IMG_8729.jpgNa nové adrese sídlí Centrum dětí a mládeže Teen Challenge od roku 2012 a od té doby si našlo cestu na Havlíčkovo náměstí desítky dětí a adolescentů, kteří zde nejen tráví smysluplně svůj volný čas, ale také zde našli zázemí, kde mohou najít pomoc před sociopatogenními jevy, především drogami, kriminalitou, šikanou, alkoholem, záškoláctvím, rodinným násilím a dalšími.

„Sedm let trvala rekonstrukce tohoto domu, která stála okolo 7 milionu korun, a bez podpory třetí městské části bychom zde nemohli provozovat svoji činnost,“ pronesla během narozeninové oslavy vedoucí klubu Anna Tichá.325488_168581_IMG_8676.jpg

Teen Challenge sídlilo v Chlumově ulici, na Havlíčkovo náměstí se přestěhovalo loni, kdy zde byla po sedmi letech úspěšně dokončena rekonstrukce domu, který má centrum od žižkovské radnice v pronájmu.

„Začínali jsme zprvu přímo na ulicích, kde jsme nabízeli svoji pomoc. Nyní díky našemu novému „domovu“ můžeme provozovat naši činnost v bezpečí a komfortu, o kterém se nám dříve ani nesnilo,“ uzavřela Tichá.

Narozeninové party se zúčastnili též radní Jaroslava Suková a zástupce starostky David Gregor, kteří poblahopřáli ke třetím narozeninám a ocenili práci pracovníků Teen Challenge.