Filmy, tanec, rap, roboti a bubny v Ulitě

Bubenickou show souboru TAM TAM BATUCADA vyvrcholil ve čtvrtek 26. července Kemp Studentské akademie v DDM Ulita na Balkáně.

184834_84827_IMG_8536.JPG

Ještě před tím než se na zahradě Ulity rozezněly podmanivé rytmy bubnů, měli návštěvníci přehlídky možnost shlédnout živé vystoupení rapperů z formace UGC a v premiéře tu byl uveden také jejich klip.

Promítaly se i krátké filmy, které tu studenti v rámci filmové akademie vytvořili a velký potlesk sklidil happening robotek pod vedením Dariny Alster. Přehlídka toho, co studenti akademie dokázali v týdenním kurzu vytvořit, pokračovala také pod širým nebem na zahradě Ulity taneční improvizací s lektorem Adamem Halašem. Do tance se ale nakonec zapojili i diváci – bubeníci z TAM TAM BATUCADY vykouzlili rytmy, které nenechali nikoho dlouho sedět.

184857_84829_IMG_8550.JPG

„Kemp Studentské akademie pořádáme v rámci projektu „Můžu ti pomoct?“, který se snaží dětem a mládeži ve věku od 13 do 20 let nabídnout smysluplné trávení volného času, a tak působit jako prevence před rizikovým chováním,“ přiblížila cíle projektu Jiřina Faloutová, ředitelka obecně prospěšné organizace Dialog Jessenius o.p.s, která Studentské akademie pořádá.