„Děti ulice“ prožily party s Refewem, BeatSolčy a ToyBox

Na Nákladovém nádraží Žižkov se 8. října odehrála velká venkovní akce pro “dětí ulice“, tedy pro cílovou skupinu Beztíže, která provozuje nízkoprahové kluby a terénní programy pro děti a mládež.

Be325183_168407_DSC_9523.jpgztíže Zatápí je tradiční akcí, na které se diváci na vlastní oči přesvědčí, kolik práce je za úspěchem jejich oblíbených hvězd a umělců, a mohou předvést i vlastní talent. Letos zarapoval Refew, mladá posila stáje Vladimíra 518, a beatbox předvedl BeatSolčy, který patří k naprosté české špičce. Prostor dostávají i talenty, které rozvíjejí svoje umění v Beztíži nebo jiných nízkoprahových klubech. Letos zatančily holky ze skupiny Gitane a vystoupili také Black Brothers, rapová dvojka z Beztíže, a dokonce i jejich lektor Riko, který vede v Klubu Beztíže rapové workshopy. Komiksová kreslířka ToyBox, nominovaná na cenu Muriel, s návštěvníky vyráběla sítotisková trika, hrál se fotbálek, vyráběly recyklované šperky...

Akce se zúčastnilo mnoho klientů, mládeže, která (zatím) mezi klienty nepatří, pracovníků dalších sociálních325241_168409_DSC_9795.jpg služeb i zástupců médií (Rádio Wave, Bbarák).

Beztíže Zatápí je tradiční podzimní party, otevřená nejen klientům jednotlivých služeb Beztíže, ale všem klukům a holkám bez ohledu na věk, kteří chtějí strávit jedno odpoledne jinak – v přítomnosti svých oblíbených hvězd, s workshopy, výstavami. Pravidelně na ní vystupují ti, koho klienti Beztíže respektují a obdivují.