Žižkovská radniční zdivočelá „fauna“

Že Žižkov není Šiškov, nás už rada této městské části poučila. My však víme, že chceme, aby Žižkov nebyl ani Blitkov či Bitkov, nechceme ni aby byl Pikov či Pičkov. A jeho obyvatelé tedy my, nejsme také žádní „blboš“. Takže tentokrát vám v názorech představíme novinky z radnice:

Chtěl bych vám sdělit, že se chystá změna Radničních novin. Jejich formátu, jejich obsahu, množství stran a možná i názvu. Zaslechl jsem od piráta „Republika Žižkov“. Bude z toho spíše společensko- kulturní magazín a za zmínku stojí, že jak jsem se dočetl v návrhu, plánuje se i rubrika Příroda. Nenavrhli ji kupodivu Zelení, ale Piráti. Jsem na ni zvědavý, nedokáži si v kontextu Radničních novin představit, zda bude o kočkách, psech a potkanech či druzích květeny na Parukářce.

A když už jsme u tohoto populárního parku, chtěl bych vám, Žižkováci, tímto sdělit, že vám radnice pod vedením koalice TOP 09, Piráti a Zelení tady zrušila vaše oblíbená grilovací místa. A to na základě stížnosti obyvatel rezidence Jeseniova, jejichž počet neznám. Takže konec grilování v parku! Slibuji vám ale, že na zastupitelstvu za to budeme grilovat Ptáčka Jiřího, vašeho TOP 09 starostu.

Ten, který se sešel s naším nejvyšším úředníkem - tajemníkem úřadu nejdříve v žižkovské hospodě, aby se ho zeptal, zda odejde z úřadu po dobrém či po zlém. Podle dopisu, ve kterém pan tajemník následně popsal průběh schůzky, mu totiž pan Ptáček řekl, že umí být také „svině“. Poslanec Venhoda (ANO) se na to starosty Ptáčka zeptal na mimořádném zastupitelstvu, ale ten toto vlastní přirovnání k jinému živočišnému druhu zcela popřel.

David Soukup,
zastupitel za ANO