Plníme naše sliby – Rozvoj víceúčelového hřiště Habrová

Před volbami 2018 se ke mně dostala výzva od sousedů bydlících na Jarově v ulicích Buková, Habrová a Květinková. Jednalo se o řešení dopravní situace a bezpečnosti návštěvníků víceúčelového hřiště Habrová. Hlavním cílem výzvy občanů bylo, že lidé „chtějí areál, kam se nebudou rodiče bát pouštět své dorůstající děti“. Zájem byl instalovat zpomalovací práh u východu z dětského hřiště, zvážit vytvoření druhého vstupu z chodníku směrem k ulici Květinková, a pokud možno se zamyslet nad úpravou hřiště tak, aby co nejlépe sloužilo dětem.

Na výzvu jsem reagoval, s autory výzvy se sešel a slíbil jim pomoc při řešení jejich návrhů. Na svůj slib jsem nezapomněl a rád bych vás informoval, co již je hotovo a co se chystá: bezpečnostní zpomalovací práh je již na komunikaci nainstalován, tím došlo ke zvýšení bezpečnosti pro děti, které si jdou hrát na hřiště. V roce 2019 máme v plánu začít drobné úpravy na hřišti, tak aby mohlo dojít k vybudování druhého vstupu z ulice Květinková, volnou plochu hřiště chceme doplnit o nové prvky pro naše nejmenší děti, či víceúčelové hřiště doplnit o možnost přidat sloupky pro hraní volejbalu. Dále plánujeme na hřiště naistalovat pítko na pitnou vodu. Pítko nebude sloužit jen lidem, ale případně také ptactvu, což je důležité zejména ve vyprahlém létě.

Plnění úkolů v čase: zpomalovací práh jej již splněn. Nový vstup, pítko, či dětské hřiště začneme realizovat již v tomto roce a nejpozději v roce příštím bude vše hotovo. Slib splním a hřiště bude nejen dělat radost našim dětem, ale bude i bezpečnější!

Pavel Dobeš,
zastupitel za TOP 09/STAN