O boji s větrnými mlýny

Úkolem opozice je prý kritizovat. Je legitimní k tomu použít lži? Pan poslanec Venhoda se k nim uchyluje běžně. Uvedl třeba, že jsme zvýšili platy neuvolněným radním (těm, kteří funkci vykonávají při běžném zaměstnání). Ve skutečnosti jsme jim odměnu snížili. Dále napsal, že jsme nepořádali výběrové řízení na pozice v městských firmách. Přitom jako jediní jsme je pořádali! Naše inzeráty oslovily tisíce lidí a mohl se přihlásit kdokoli (přihlásili se i lidé, kteří ve firmách působili za minulých vedení). Na 6 pozic jsme vybírali ze 14 kandidátů. Pozici nezískal žádný náš Pirát. Z vybrané šestice pět nepůsobí v žádné straně (šestý je sice zastupitelem, ale na Praze 12).

Bohužel, vyvracet všechny hoaxy by zabralo víc než tento sloupek. Když jsme minule reakce zaslali, redakční rada je po „dohodě“ zredukovala na poznámku pod čarou. Načež pan Venhoda zřejmě s úmyslem způsobit totální informační chaos publikoval dokonce „lež na druhou“ a nařkl nás, že jsme o něm měli napsat nepravdy. Technicky vzato měl pravdu, chybně jsme uvedli, že je členem 3 komisí. Ve skutečnosti je členem 2 komisí a 1 výboru – posuďte sami. Plníme, co jsme slíbili.

Proto raději k tomu, co se nám povedlo: vybrali jsme v otevřeném výběrovém řízení za účasti opozice novou ředitelku ZŠ Jeseniova. Zahájili jsme také kroky k zatraktivnění ZŠ Cimburkova. Věřím, že propojení celého našeho okrsku a inspirace od kvalitních soukromých škol splní nejen tento cíl, ale pomůže všem. Obecně prosazuji zapojit soukromý sektor do vzdělávání a probudit tím podfinancované a konvenční české školství. Díky správně nastavené spolupráci získají naše školy kapitál i know-how. Věřím v podporu této vcelku pravicové myšlenky napříč pravicově naladěným zastupitelstvem. Ještě stále totiž věřím v konstruktivní opozici.

Štěpán Štrébl,
zastupitel za Piráty