Náměstí Barikád se vrací k historickému vzhledu

Revitalizace náměstí Barikád, jak ji nechala městská část zhotovit podle střídmého návrhu ateliéru Steiner a Malíková krajinářští architekti, je u konce.

web1Projekt vycházel z historické podoby parku, jak je zanesen v katastrální mapě. Architekti pracovali hlavně se zelení a na kultivaci povrchů, vše probíhalo se souhlasem památkářů. Přestože náměstí neprošlo radikální proměnou, vylepšení jsou patrná na první pohled.barikady

„Přibylo pítko s pitnou vodou, a to je potřebné vzhledem k teplotním rekordům, které panovaly v létě. Máme tu nové dětské hřiště, což bylo důvodem, proč se rekonstrukce trochu zdržela, protože se přidávalo na žádost místních lidí až do hotového projektu. Staré stromy nahradily nové, jsou tu nové lavičky nebo stojany na kola,“ popisuje změny zastupitel Jan Materna, který měl opravu náměstí v uplynulém volebním období ve své gesci.

Společně se starostou Jiřím Ptáčkem náměstí slavnostně otevřeli veřejnosti.hriste

„Praha 3 má spoustu zelených ploch, ale plochy obestavěné zástavbou jsou o to cennější, proto jim věnujeme náležitou péči,“ uvedl a poděkoval za realizaci svým předchůdcům. Náměstí se v celé kráse vyloupne na jaře, až se zazelenají všechny pobytové trávníky a vykvete množství trvalek.  

Za rekonstrukci, kterou lidé podle ohlasů přijali pozitivně, městská část zaplatila 12 milionů korun.