Na festivalu Žižkov Meets Jazz vystoupí legendární Laco Déczi

Renomované osobnosti tuzemské hudební scény vystoupí na hudebním festivalu Žižkov Meets Jazz od 19:00 hodin ve dnech 5., 7. a 9. listopadu.

laco_decziV pořadí sedmnáctý ročník se letos koná v hospodě U Vystřelenýho oka (U božích bojovníků 3). Festival odstartuje 5. listopadu formace Shadde Yadda Quartet, která se zaměřuje na americkou a českou swingovou hudbu 1. poloviny minulého století. Kvartet slibuje pravou jazzovou podívanou – jeho členové prošli prestižními soubory jako Originální pražský synkopický orchestr, Melody Makers Ondřeje Havelky, Sestry Havelkovy a Orchestr nebo Jazzový orchestr Českého rozhlasu.

Do světa harmonikářského blues zavede 7. listopadu Matěj Ptaszek & Screaming Blues Trio. Staré pecky ožijí v autentickém provedení tria Ptaszek-Stehlík-Čihák, které se na své poslední desce dosyta věnovalo odkazu festivalu Woodstock.

Hlavní hvězdou bude 9. listopadu americký jazzový trumpetista Laco Déczi, který se představí v hudebním blogu v prostorách Oka za přítomnosti kytaristy Zdeňka Fišera, člena obnovených Jazz Q a dlouholetého hráče v bandu Hany Hegerové, a novináře  a cestovatele Tomáše Poláčka.

Akci pořádá městská část Praha 3 ve spolupráci s 100PROmotion.

Vstup je zdarma.

Text: Martin Hošna
Foto: Žižkov Meets Jazz

program_2019